Liczka: Straciliśmy punkty

Rozmowa z Wernerem Liczka, trenerem Górnika.
» Czy remis w Płocku to powód do radości?
Werner Liczka: - Biorąc pod uwagę liczbę niewykorzystanych przez nas okazji do zdobycia bramki uważam, że Wisła zdobyła jeden punkt, my straciliśmy dwa. Wygrana była realna, a trzy punkty bardzo blisko. Stąd czuję niedosyt, choć przecież graliśmy na wyjeździe z jedną z czterech-pięciu czołowych drużyn w ekstraklasie. 
» Jak oceniłby pan postawę całego zespołu w tym spotkaniu?
- Na trzy z plusem. Jeżeli uznać, że jesteśmy ligowym średniakiem, to wypadliśmy dobrze. Ale nas nie zadowala miano średniaka i sparing partnera dla teoretycznie mocniejszych od nas drużyn. Piłkarzom nie można było odmówić ambicji, walki fizycznej na boisku, ale niektórym brakowało odwagi mentalnej, wiary, że można odnieść zwycięstwo.
» Kto według pana zasłużył na lepsze oceny?
- Dla mnie liczy się zespół jako całość. Na boisku z naszej strony było sześciu, siedmiu piłkarzy, w których widziałem wiarę i chęć odniesienia zwycięstwa: Lech, Karwan, Popiela, Juszkiewicz, Bukalski, Chałbiński. To za mało. Pozostałym brakowało pewności siebie, zaufania - i od nich mogę wymagać więcej. Będziemy wygrywać, jak pozytywną mentalność zaprezentują wszyscy
» Chałbiński i Lech odczuwali skutki zderzenia ze sobą na treningu, a mimo to zagrali od pierwszej do ostatniej minuty...
- l obaj byli jednymi z lepszych na boisku. Michał wcześniej jednak przepracował sumiennie cały okres przygotowawczy i od środy przed meczem trenował już na sto procent z drużyną. Piotrek uskarżał się na ból, ale przygotowywał się indywidualnie i sam zdecydował, że jest w stanie zagrać. On bez gry wariuje. Zawodnik z takim podejściem stanowi dla drużyny wartość bezcenną.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online