Chałbiński: Nie sięgnąłem piłki

» Wziąłby pan remis za punkt w Płocku, gdyby ktoś oferował bezbramkowy wynik przed meczem?
Michał Chałbiński, napastnik Górnika: Na pewno tak. Ale teraz już wiem, że Wisła była do ogrania.
» Czego zabrakło?
Milimetrów. najbardziej żałuję sytuacji z ostatnich sekund pierwszej połowy. Wyskoczyłem do dośrodkowania wykonanego z rzutu wolnego przez Jarka Popielę i nie sięgnąłem piłki głową. Czułem jak muskam włosami skórę, ale nie zmieniłem lotu piłki. Gdyby zmienił lot bramkarz Wisły miałby wielki problem. Zresztą i tak miał, bo piłka odbiła się od ziemi i zmierzała w okienko, ale znakomita obrona Jakuba Wierzchowskiego uchroniła rywali od straty gola.
» Drugi raz miał pan już piłkę na nodze.
Tak. Biegłem z nią niemal od połowy boiska. Bramkarz stał na linii bramkowej, a ja już widziałem oczami wyobraźni piłkę wpadającą do siatki, ale w ostatniej chwili, gdy już byłem w polu karnym i składałem się do strzału, Marcin Wasilewski zablokował uderzenie. Szkoda.
» Jak się panu grało z nawowymi partnerami?
Trener Werner Liczka ustawia nas w klasycznym schemacie 4-4-2. Dobrze się w nim czuję i bardzo dobrze mi się gra. W Płocku czułem, że koledzy też są głodni piłki i szybko złapaliśmy wspólny język na boisku. Średnia wieku w naszej kadrze jest poniżej 22 lat. Jeżeli więc powiem, że czas pracuje dla nas chyba się nie pomylę.

Rozmawiał: Jerzy Dusik / Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online