Forum
 

Górnik Zabrze: Szeroka kadra i czeskie sprawdziany

Pod znakiem czeskich sprawdzianów upłynęły piłkarzom Górnika Zabrze przygotowania do nowego sezonu ligowego. Na koniec zabrzanie pokonali w Hlucinie - rodzinnym mieście trenera Wernera Liczki - trzeci zespół czeskiej ligi Sigmę Ołomuniec 2:1.
Wcześniej piłkarze Górnika zmierzyli się m.in. z mistrzem Czech - Banikiem Ostrawa (1:2). Spośród siedmiu sparingów tylko w dwóch przypadkach rywalami były zespoły polskie. I oba mecze zakończyły się porażkami zabrzan - 1:3 z Zagłębiem Lubin i 0:2 z Górnikiem Polkowice. Mecze rozegrane zostały podczas zgrupowania w Zielonej Górze.

Trener Liczka ma w kadrze 30. zawodników i spore pole manewru w każdej formacji. Kadra powiększyła się aż o 12. graczy. Wzmocnili zespół m.in. napastnicy Rafał Andraszak (Piast), Marcin Szałęga (Wisła Kraków), Arkadiusz Aleksander (Arka Gdynia); obrońcy Kamil Kuzera (Kolporter Kielce), Piotr Stawowy (Polar Wrocław), pomocnik Piotr Brożek (Wisła Kraków).

Trener cały czas mówi o postępującej budowie drużyny, co deklarował już w dniu przyjścia do Zabrza. Zawsze też podkreślał, że taka budowa wymaga czasu. Po ostatnim sparingu z Sigmą szkoleniowiec twierdził, że zespół zbliża się już do dyspozycji "ligowej". Liczka uważa, że celem jego zespołu jest przede wszystkim gra, która przyciągnie na stadion kilkanaście tysięcy ludzi. Zdaniem prezesa klubu, Zbigniewa Koźmińskiego, Górnik ma zespół mogący pokazać w lidze ciekawy futbol.

Zabrzańscy kibice nie zobaczą w barwach swego zespołu obrońców Grzegorza Jakosza (Polonia Warszawa) i Błażeja Radlera, pomocników Rafała Niżnika (ŁKS) i Michała Probierza (Pogoń Szczecin) oraz japońskiego napastnika Kimitoshi Nogawy, który - zaprezentowany zimą podczas specjalnej konferencji prasowej - niewiele w Górniku grał.

Wyniki sparingów:

Górnik - FC Vitkovice 2:0
Górnik - Banik Ostrawa 1:2
Górnik - Zagłebie Lubin 1:3
Górnik - Górnik Polkowice 0:2
Górnik - Slavia Praga 1:1
Górnik - Banik II Ostrawa 3:0
Górnik - Sigma Ołomuniec 2:1.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online