Boss się wkurzył

Dopóki ja będę właścicielem Górnika, to piłkarze tego klubu będą jeździli na wszystkie możliwe zgrupowania reprezentacji Polski. Grę z orzełkiem na piersi mają traktować jako wielkie wyróżnienie, a nie przymus - mówił mocno wkurzony Marek Koźmiński po przegranym 1:3 sparingowym meczu z Zagłębiem Lubin.
Właściciel Górnika Zabrze po raz pierwszy po blisko rocznej przerwie musiał wyjść na boisko. Zrobił to z konieczności, poproszony przez trenera Wernera Liczkę, który w sobotę nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy. Kilku młodych graczy Górnika zostało oddelegowanych do gry w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W tym także pozyskani niedawno z Wisły Kraków Kamil Kuzera oraz Piotr Brożek. Koźmińskiego zdenerwowało to, że nie wszyscy powołania do kadry traktują jednakowo poważnie.

Niepoważny Strąk

- Gdybym pojechał z reprezentacją, to mógłbym tutaj coś stracić. Dla mnie najważniejsze jest teraz znalezienie sobie nowej drużyny. Jak będę grał w klubie, to i reprezentacja mi nie ucieknie - tłumaczył inny wiślak, Paweł Strąk, który zamiast meczu w reprezentacji młodzieżowej wybrał sparing w barwach Zagłębia Lubin.

- Dla mnie Strąk to niepoważny człowiek. Jeżeli ktoś tak mówi, to powinien dać sobie spokój z reprezentacją - podsumował zachowanie Strąka Koźmiński. - Zagrałem w tym sparingu tylko dlatego, że 16-letni Paweł Król nie wytrzymałby trudów całego spotkania, a innych obrońców po prostu nie mieliśmy. Dlatego nie ma mowy o moim powrocie na boisko - podkreślał szef zabrzańskiego klubu.

Koźmiński ciągle dba o to, by Górnik był najbardziej egzotycznym pierwszoligowcem w Polsce. W jego zespole, oprócz wielu Latynosów, pojawił się kolejny Japończyk. Go Nagaoka zagrał w drugiej połowie, ale wyróżniał się jedynie... bujną fryzurą.

Jechał 38 godzin

- Trudno, żeby był rześki, skoro dopiero w piątek do nas dołączył, a jego podróż do Polski trwała 38 godzin - usprawiedliwiał zawodnika Koźmiński. Nagaoka jest pomocnikiem. Z Górnikiem ma trenować przez najbliższy miesiąc, a dopiero później okażę się, czy zostanie w Zabrzu na dłużej. Taką decyzję przebywający na zgrupowaniu w Zielonej Górze zabrzanie już podjęli w sprawie Arkadiusza Aleksandra z Arki Gdynia. To właśnie strzał byłego napastnika Śląska Wrocław dał Górnikowi prowadzenie w sparingu z Zagłębiem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online