Szlifują talent

Młodzieżowa Szkółka Piłki Nożnej Górnik Zabrze od momentu swego powstania, a było to kilka lat temu ściąga do siebie utalentowanych chłopców nie tylko z Zabrza, ale także z okolicznych miejscowości. Niedawno pisaliśmy o sportowych osiągnięciach drużyn tej szkółki, które w różnych kategoriach wiekowych należały w poprzednim sezonie do czołowych na Śląsku. 

Dzisiaj warto wspomnieć o indywidualnych osiągnięciach chłopców wspomnianej szkółki, a za takie na pewno można uznać powołania do reprezentacji Polski. W kadrze Polski U-14 (rocznik 90) znalazł się Robert Trznadel. Ten bardzo utalentowany trampkarz trenuje w Górniku pod kierunkiem Piotra Pfeifera, a trafił tu z Pogoni Zabrze. O rok od niego młodszy Dawid Krygier także dostał się do kadry U-15. W Górniku prowadzi go trener Sławomir Kapciński.

Ostatnio w reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, która uczestniczyła w mistrzostwach Polski (rocznik 91) znalazło się siedmiu reprezentantów Górnika: Łukasz Skorupski (bramkarz), Adam Osoba, Adam Krakowski, Roland Kowalczyk, Rafał Kucza, Mateusz Szpara oraz Grzegorz Pawlik, który trafił do wspomnianej szkółki z Promotora Zabrze.

– Cieszy nas każde powołanie do kadry Polski, bo to świadczy o dobrej pracy naszych trenerów. Staramy się zapewnić chłopcom, którzy trafią do szkółki, jak najlepsze w miarę możliwości warunki rozwijania swojego talentów – mówi Marian Becher, wiceprezes oraz trener koordynator MSPN Górnik Zabrze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online