Spalone podejścia

Do późnych godzin nocnych trwały w poniedziałek rozmowy trenera Wernera Liczki i Marka Koźmińskiego, właściciela Górnika Zabrze z menedżerem Piotra i Pawła Brożka. Negocjacje zakończyły się połowicznym powodzeniem, bowiem z Wisłą Kraków, której bliźniacy są zawodnikami, osiągnięto porozumienie. - My złożyliśmy propozycję i daliśmy drugiej stronie dzień do namysłu - mówi trener Liczka. - Też uważam, że miejsce tak młodych zawodników jest na boisku. Ten najważniejszy czas dla zawodników, czyli okres przygotowań do sezonu, powinien przebiegać w spokoju, a nie w cieniu rokowań. Mówi się jednak trudno. Robimy swoje i szykujemy się już na dzisiejszy mecz z Banikiem Ostrawa. To będzie dla nas test, gdzie aktualnie się znajdujemy.

Górnicy latem zagrają także ze Slavią Praga i Ołomuńcem, a potyczki z zespołami trzeciego teamu w Europie powinny przynieść wielki korzyści szkoleniowe. Z drużyną do Czech najprawdopodobniej nie pojedzie 19-letni Rafał Jabłoński, którego klub będzie chciał wypożyczyć do jakiegoś drugoligowego zespołu. - Nie miałby miejsca w podstawowym składzie, mógłby się nawet nie mieścić w meczowej osiemnastce - dodaje Werner Liczka - a nie ma sensu, żeby chłopak ogrywał się w naszych czwartoligowych rezerwach.

Tymczasem wczoraj wieczorem Marek Koźmiński podjął jeszcze jedną próbę sprowadzenia Brożków do Zabrza i ponownie nic z tego nie wyszło. - Skoro przekonaliśmy Wisłę wydawało mi się, że nasza oferta jest najbardziej konkretna - opowiada Marek Koźmiński. - Tym bardziej, że inne kluby (m.in. Amica Wronki i Lech Poznań) mniej poważnie podeszły do tematu, a już na pewno żaden prezes i trener specjalnie po Brożków nie jechał do Krakowa. To jest interes i trzeba w takich sytuacjach zachować spokój, ale muszę w nocy raz jeszcze wszystko przemyśleć. I nie wiem jak się w środę Górnik zachowa. Dla wielu ten dzień może być zaskoczeniem.

źródło: Sport
nadesłał: kristarRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online