Nie gorsi niż z... Gwarka

Na treningach Górnika Zabrze nie ma na razie grupy młodzieżowców z Lecha Zielona Góra - bramkarza Piotra Leciejewskiego, pomocnika Krzysztofa Wierzbickiego i napastnika Wojciecha Okińczyca. Nie ma ich także na treningach Lecha, ponieważ szykują się oni do ważnych rozgrywek w swoich kategoriach wiekowych. Zakończenie zmagań młodzieżowców, nie równoważy się z powrotem wszystkich najzdolniejszych graczy do składu Lecha. Zawierając umowę o współpracy z Górnikiem Zabrze, klub z Zielonej Góry zagwarantował zabrzanom niemal nieograniczony dostęp do utalentowanych piłkarzy. Górnik korzysta z tego skwapliwie. Na I-ligowych stadionach zadomowili się Łukasz Juszkiewicz i Paweł Wojciechowski, którzy odeszli z Lecha zimą. Teraz przed szansą stają wspomniani: Leciejewski, Wierzbicki i Okińczyc. Wszyscy są już po serii treningów w Zabrzu. Wrócą tam jeszcze po środowym meczu LSPM Zielona Góra, decydującym o awansie do finałów mistrzostw Polski juniorów starszych. Czy jednak zostaną na stałe w I-ligowym klubie, to wyjaśni się za kilkanaście dni.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym o mistrzostwo Polski juniorów starszych pomiędzy Pogonią Szczecin Nową a Szkółką Piłkarską Lech Zielona Góra zwyciężyli zielonogórzanie 2:1. W 28. minucie spotkania w pole karne gospodarzy wbiegł zawodnik Lecha Krzysztof Wierzbicki i strzałem w długi róg zdobył prowadzenie. Później goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale marnowali okazje. Wyrównanie padło w 59. minucie, gdy obrońca Pogoni celnie strzelił z 20 metrów. Po zdobyciu bramki szczecinianie nadal atakowali, choć z mniejszą pasją, a goście ograniczali się do kontr. Jedna z nich zakończyła się golem. Bramkarz Lecha Piotr Leciejewski kopnął piłkę na połowę Pogoni. Obrońcy próbowali złapać Wojciecha Okińczyca na spalonym, ale popełnili błąd. Napastnik pobiegł nie atakowany i pewnie strzelił bramkę (73.). Jak więc widzimy, trenerzy Górnika od dawna obserwują odpowiednich zawodników, którzy pewnie nie mają mniej talentu od młodych piłkarzy Gwarka Zabrze, z którego to na stadion przy Roosevelta jest za daleko...

źródło: Gazeta Wyborcza / własne / Marten