Forum
 

Probierz, były piłkarz Górnika: Cieszę się, że zmieniłem klimat

32-letni Michał Probierz odnalazł się w Szczecinie i zamierza występować w Pogoni. Mający ponad 250 występów w ekstraklasie wychowanek ŁKS Łagiewniki pod koniec ubiegłego sezonu rozstał się z Górnikiem Zabrze. Rozstanie z Roosevelta było dość nieoczekiwane, ale zarówno działacze, jak i piłkarz podali sobie ręce na zgodę. Doświadczony pomocnik długo nie czekał na nowe propozycje pracy. - Cieszę się, że zmieniłem klimat - mówi Michał Probierz. - Wiedziałem, że muszę coś zmienić w swoim życiu, jeszcze raz podjąć rękawicę. Zawsze lubiłem nowe wyzwania, teraz mam szansę sprostać zadaniu.

Miał pan inne propozycje?

- Miałem, ale czy to ważne skąd. Jak wyjdzie mi z Pogonią, to po co mówić o tym, co było.

A jeśli nie wyjdzie?

- Mam jeszcze dwie propozycje, z jednym klubem jestem już nawet dogadany. Nie zdradzę jednak żadnych szczegółów, bo na razie jestem w Szczecinie.

Wydawało się, że zostanie pan na Śląsku.

- 18 tysięcy ludzi na stadionie beniaminka, wspaniały klimat dla piłki w Szczecinie, nowe środowisko - to kręci. W sobotę gramy sparing z Groclinem Dyskobolią. Po tym meczu pewnie będę już wiedział, czy podpiszę z Pogonią nowy kontrakt. Jeśli tak się stanie wyjadę od razu z drużyną na zgrupowanie do Gutowa.

Dyspozycja po dłuższym rozbracie z piłką jest dobra?

- Regularnie grałem w drużynie dziennikarzy, więc fizycznie czuję się dobrze. Nie mam problemów, nic tylko grać.

W Zabrzu trenował pan trampkarzy, często też komentował mecze dla Canal+.

- Mogłem nawet zostać samodzielnym trenerem, ale zrezygnowałem. Chcę jeszcze pograć w piłkę na pierwszoligowym poziomie. A do komentowania mogę zawsze wrócić.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online