Forum
 

Po "słowie"

Miało być trzech, ewentualnie czterech, może być najwyżej dwóch. Mowa o graczach krakowskiej Wisły, którzy w nowym sezonie zasililiby Górnika Zabrze. Ta dwójka to bracia Piotr i Paweł Brożkowie. - Z Piotrem już rozmawialiśmy osobiście. Wszystko jest na dobrej drodze, by w poniedziałek zaczął z nami treningi. Wysłuchał co mamy do zaoferowania i myślę, że był zadowolony. Prosił o kilka dni do namysłu - twierdzi prezes Górnika Zbigniew Koźmiński. Górnik nadal nie rozmawiał natomiast z Pawłem Brożkiem, który wczoraj na łamach "Sportu" zadeklarował, że nie bardzo jest zainteresowany przeprowadzką do Zabrza i wolałby grać w GKS Katowice. - Na pewno się spotkamy i porozmawiamy. Niczego nie będziemy robili na siłę, bo z niewolnika nie ma pracownika. Jeżeli wysłucha naszej oferty i powie "nie", to w Górniku nie zagra, a skoro GKS jest szczytem jego marzeń, to niczego nie zrobimy. Najchętniej wypożyczylibyśmy obu Brożków, bowiem pasują trenerowi do koncepcji drużyny. Pewnie też razem czuliby się zdecydowanie lepiej. Z drugiej strony razem się urodzili, co nie znaczy, że muszą zawsze grać w jednym klubie. W poniedziałek wszystko powinno być jasne - uważa Koźmiński. - Akurat w tym wypadku pośpiechu wielkiego nie ma, bowiem Paweł miał problemy zdrowotne. W tej chwili i tak jest wyłączony z treningu.

Podobnego zdania jest trener Werner Liczka. - Muszą chcieć obie strony. Jeżeli piłkarz nie chce, to ja nie zmuszę go do gry w Górniku. Dlatego trzeba się spotkać i porozmawiać. Ma ogromne szanse na grę i rozwój, a w tak młodej drużynie powinien czuć się bardzo dobrze. To on podejmie decyzję - uważa czeski szkoleniowiec Górnika.

Od dwóch dni trenuje na Roosevelta napastnik Arki Gdynia, 24-letni Arkadiusz Aleksander, były zawodnik Śląska Wrocław i Polaru. - Jeżeli będzie miał kartę zawodniczą, to będziemy rozmawiali - dodaje Koźmiński.

Górnika czekają również rozmowy z Piastem Gliwice na temat Krzysztofa Kolasińskiego. Jedna z propozycji mówi, by w zamian oddać do sąsiada duet Marcin Kocur - Dawid Sala. W każdym razie nic nie jest jeszcze przesądzone. W sobotę Górnik gra pierwszy sparing, z Vitkovicami na wyjeździe, a cztery dni później spotka się z mistrzem Czech, Banikiem Ostrawa. Prosto z tego meczu zespół jedzie na zgrupowanie do Zielonej Góry.

źródło: Sport
nadesłał: kristarRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online