Forum
 

Sukcesy chłopców Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze

Z ulgą, radością, ale z nieukrywaną satysfakcją przyjęli zakończenie sezonu chłopcy z Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze. To był bardzo udany dla nich rok. Wystarczy wspomnieć, że cztery drużyny trampkarzy (roczniki 89, 90, 91, 92) w swoich grupach w rozgrywkach zabrzańskiego Podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej zajęły pierwsze miejsce. Prowadzą je odpowiednio trenerzy: Sławomir Kapciński, Piotr Pfeifer, Jerzy Urban, Roman Cegiełka. 

Ponadto zespół trenera Urbana zdobył wicemistrzostwo Śląska, przegrywając w finale z GKS Katowice w rzutach karnych. Nieźle spisywali się także juniorzy Górnika. Zespół Tomasza Grozmaniego (88) w regionalnej lidze zajął drugie miejsce.

Drużyna z rocznika 1987 trenowana przez Tomasza Fatygę w pierwszej rundzie regionalnej ligi uplasowała się na pierwszym miejscu. Potem w rozgrywkach finałowych zajęła czwarte miejsce. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że dwaj jej zawodnicy Mateusz Bukowiec i Paweł Król przeszli do kadry pierwszoligowego zespołu, a Bukowiec nawet zadebiutował w ekstraklasie. Zespół Jerzego Werońskiego (86) w Okręgowej Lidze Juniorów zajął drugiej miejsce, a drużyna Jana Frączka (85) uplasowała się na trzeciej pozycji w Śląskiej Lidze Juniorów.

Był jeszcze zespół uzupełniający (87), który w swojej grupie uplasował się na trzeciej pozycji. Warto nadmienić, że w szkółce Górnika trenują pod kierunkiem Marka Piłatka jeszcze chłopcy z grupy naborowej (93), którzy nie biorą udziału w oficjalnych rozgrywkach.

- Cieszymy się z dobrej gry trampkarzy. To dobrze rokuje na przyszłość, bo przecież oni wkrótce będą występować w starszych grupach. Mamy też powody do satysfakcji, że Paweł Król, który jest naszym wychowankiem i prowadziłem go od początku, a także Mateusz Bukowiec, który trafił do nas z Czerwionki, dostali się do kadry seniorów Górnika. To jest przecież podstawowy cel naszego działania, nawet ważniejszy od uzyskiwanych wyników w tabelach - powiedział Tomasz Fatyga, prezes Młodzieżowej Szkółki Piłkarskiej Górnik Zabrze.

Pod koniec lipca, a także na początku sierpnia juniorzy Górnika wyjadą na obóz do Bukowna, a trampkarze do Żor.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online