Jeszcze jeden piłkarz pożegna Zabrze?

Jak już wiadomo, 30-letni Rafał Niżnik i o dziesięć lat młodszy Japończyk Kimitoshi Nogawa, to kolejni piłkarze z Zabrza, z którymi zarząd Górnika postanowił się rozstać. Wcześniej zabrzańscy działacze postanowili, iż z drużyną pożegna się grający przez wiele sezonów na Roosevelta Michał Probierz. - Stwierdziliśmy, iż nie ma sportowych przesłanek, by kontynuwać współpracę - komentuje postanowienia zarządu prezes Górnika Zbigniew Koźmiński. - Rafał nie potrafił przebić się do składu ani u trenera Waldemara Fornalika, ani u czeskiego szkoleniowca Wernera Liczki, więc wspólnie doszliśmy do wniosku, że wystarczy. Eksperyment z Nogawą też był chybiony. Japończyka trenującego w jednej z brazylijskich szkółek oglądał mój syn Marek i postanowił dać mu szansę w Polsce. A że nic nas nie kosztował, począwszy od biletów lotniczych po utrzymanie w Zabrzu, tym chętniej postanowiliśmy spróbować. Okazało się, że piłkarz z kraju "kwitnącej wiśni" nie wytrzymał u nas psychicznie i musieliśmy tę egzotyczną znajomość zakończyć.

A Probierz?

- W przypadku Michała nie było sportowych przesłanek, ale umówiliśmy się, że nie będziemy niczego komentować. Przynajmniej na razie.

To już wszystkie rozstania?

- Wydaje mi się, że tak, choć nie wykluczam, że z jeszcze jednym piłkarzem się pożegnamy.

Nowi piłkarze - kiedy poznamy ich nazwiska?

- Nie jesteśmy Wisłą, która może każdego przebić, więc nie możemy się otworzyć dopóki nie podpiszemy kontraktu. Mnie też denerwuje taka nadmierna ostrożność, ale musimy dmuchać na zimne. Powiem tylko, że szukamy 2-3 zawodników w kraju, mamy też kilku Czechów na celowniku. W przyszłym tygodniu będzie już więcej wiadomo.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online