Dla Polaków nie ma w Zabrzu miejsca

Atmosfera w Górniku Zabrze robi się gęsta. Dzisiaj kolejni piłkarze stracą pracę. Nic dziwnego, że zawodnikom i ich rodzinom puszczają nerwy. Do redakcji "Super Expressu" zadzwoniła zrozpaczona żona jednego z zawodników.
- Na początku panowie Koźmińscy (właściciele Górnika - przyp. red.) obiecywali złote góry. A od lutego nie zobaczyłam ani grosza - mówi zrozpaczona. - Na uwagi, z czego mamy żyć, pan prezes powiedział, że powinniśmy przetrzepać swoje skarpety. A one są puste. Tak jak nasze konta. Ledwie wystarcza na maści i bandaże dla męża. 

- Piłkarzom nie płacimy od kwietnia - mówi prezes Zbigniew Koźmiński. - Powiem szczerze, że gdybym zalegał komuś, kto zarabia 500 złotych, to miałbym wyrzuty sumienia, ale piłkarze dostają więcej.

- Szkoda, że tylko na papierze - ripostuje nasza rozmówczyni. - Co więcej, nie wiem kiedy zobaczę jakiekolwiek pieniądze z klubu. Mąż rozmawiał ostatnio z prezesem. Ten powoływał się na jakieś niejasne przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podobno klub dług może spłacać przez dwa lata. Chyba, że zgodzimy się na jednorazową wypłatę. A to zaledwie 20-25 procent honorarium. Sami już nie wiemy, czy nie przystać na tę "lichwiarską" propozycję. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Zwłaszcza że nie wiadomo, czy Górnik za dwa lata nie skończy jak Widzew, czyli nie będzie bankrutem.

Polskich piłkarzy z Zabrza wygryzają obcokrajowcy. Szczególnie Brazylijczycy ściągani gdzieś z tamtejszych dzielnic biedy.

- Oni psują cały rynek - żali się żona naszego gracza. - Mąż mówi, że są gotowi grać za porcję frytek. Dlatego dla Polaków nie ma już w śląskim klubie miejsca.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online