Forum
 

Granie tanio nie wychodzi

Kto powiedział, że nasi piłkarze tylko kasują wielkie pieniądze? Tak dobrze to nie ma. Kary mogą płacić za wszystko, za poważne przewinienia i drobiazgi.
Finansowy bat na niesfornych i lekko traktujących swoje obowiązki piłkarzy stanowią zapisy w klubowych regulaminach. W mediach głośno o poważnych wykroczeniach, jak niegodne reprezentowanie barw (słaba gra lub słynne ostatnio "koszulkowe" manifestacje przed meczami), opuszczanie treningów, czy picie alkoholu, ale przecież na co dzień futboliści płacą nawet za dzwoniącą w szatni komórkę lub nieodpowiedni strój, a nawet... "tunel" podczas gry w dziada. Z reguły kosztuje ich to niewiele, ale zdarzają się kary stanowiące równowartość połowy miesięcznego zarobku. Czasem życie przerasta regulaminowe ustalenia i wtedy właściciele klubów lub prezesi reagują żywiołowo, a - jak wiadomo - emocje nie zawsze są dobrym doradcą.
W Zabrzu, kary są wyznaczone nawet za sportowe osiągnięcia. 50 złotych płaci ligowy debiutant, a 30 złotych musi wyłożyć piłkarz, który zdobywa pierwszą bramkę w lidze. Na wszelki wypadek jest również kara rzędu 2 tysięcy za występ w Champions League (!). - Oczywiście za przewinienia też płacimy. Po dziesięć złotych za spóźnienie i dzwoniący telefon, pięć złotych za brudny sprzęt, a dwa złote za "dziurę" w dziadku - mówi jeden z twórców regulaminu Górnika, Rafał Niżnik, który ujawnił nam, że przez pierwsze dwa miesiące tego roku rekordzistą w płaceniu kar był Kimitoshi Nogawa. Japończyk wpłacił w sumie 200 złotych za spóźnienia.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online