Eksperyment Groclin

W Zabrzu pewne jest to, że trener Werner Liczka potraktuje mecz z Groclinem jak kolejną fazę przebudowy drużyny. Kibice nazywają to eksperymentem Liczki, ale szkoleniowiec mówi o pracy długofalowej. O tym, że jest ona potrzebna, zaświadcza właściciel klubu Marek Koźmiński, który wciąż uważa, że tej drużynie brakuje lidera. 

- Już jesienią było to widać. Górnikowi brakuje charakteru i stylu, brakuje zawodnika, który mógłby to wszystko pociągnąć. Nie można piłkarzom odmówić ambicji na zajęciach, ale gdy na boisku się nie układa, to jest źle. Dlatego w Warszawie drużyna przeszła obok meczu, a taki Jao Paulo, który błysnął z Wisłą Płock, na Legii był niewidoczny - mówi Koźmiński, który nie zamierza siedzieć z założonymi rękami.

Górnik już penetruje rynek, choć póki co znane są nazwiska młodych piłkarzy, którzy mogliby zasilić zabrzański zespół w lipcu. Na testach pojawili się zawodnicy Lecha Zielona Góra - Robert Okińczyc i Krzysztof Wierzbicki. Ale na tym nie koniec. Najpierw jednak Górnik musi uporządkować własne podwórko, bo nadal nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Kazimierza Moskala i Krzysztofa Bukalskiego. Tej dwójce kończą się w czerwcu kontrakty.

- Moskala w tej rundzie trener raczej już nie zobaczy. Myślę jednak, że w tej sprawie trzeba działać spokojnie. Musimy wiedzieć, jak poważna jest kontuzja Kazika i jak długo potrwa absencja. Teraz jednak skupiamy się na Groclinie, w którym mieliśmy poważne turbulencje, ale nie sądzę, aby w związku z tym mecz miał być dla nas spacerkiem - podsumowuje właściciel Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online