Sikora straszy

Z jednej strony Czech (Werner Liczka) z drugiej Słowak (Duszan Radolsky). Obaj trenerzy nie mają ostatnio łatwego życia, choć problemy Czecha wydają się niewielkie z tym co ostatnio przeżywa jego kolega zza południowej granicy w Grodzisku. - Do tego co było nie chcę już wracać. Chyba wszystkie sprawy zostały wyjaśnione i gramy dalej. W klubie nikt nie rezygnuje z gry w Pucharze UEFA. Dla mnie to również bardzo ważne. Przechodziłem z Zabrza do Grodziska wierząc, że pogram nawet o mistrzostwo Polski - zapewnia Adrian Sikora, który po odsunięciu od drużyny Grzegorza Rasiaka, powinien wybiec na boisko w pierwszej jedenastce. Czy znajdzie się w niej Ivica Kriżanac? Chorwat w ostatnim meczu z Wisłą założył nawet opaskę kapitana zespołu. Nie na długo. We wtorek rada drużyny została rozwiązana, a Kriżanacowi groziło nawet zerwanie kontraktu. - W takich sytuacjach najlepiej powiedzieć, że nie rozumiem po polsku. Nie wiem czy zagram, ale do Zabrza zawsze będę wracał z wielką przyjemnością. Tutaj zaistniałem w polskiej piłce, a atmosfera w szatni - choć z kasą było krucho - była zaje... W końcu w Górniku poznałem mojego najbliższego przyjaciela, Andrzeja Niedzielana - wspomina Kriżanac.

Groclin marząc o pucharach nie może już przegrywać. Górnik teoretycznie jest w komfortowej sytuacji, jednak nikt nie ma wątpliwości, że mimo bezpiecznego miejsca w tabeli, drużyna potrzebuje spektakularnego sukcesu. W Warszawie trener Liczka diametralnie przestawił skład, a drużynie zarzucono nie tyle porażkę co brak podjęcia walki z odwiecznym rywalem. Czy teraz będzie podobnie? - Za wcześniej na takie deklaracje. Jest jeszcze kilka dni. Trener chce w trudnych meczach poznać możliwości poszczególnych piłkarzy. Gramy u siebie, kibice mają prawo być zniecierpliwieni, a Groclin jest silny. Mimo tych wszystkich wstrząsów - zapewnia II trener Górnika, Marek Wleciałowski.

Przypuszczalne składy wg "Sportu":
Górnik: Lech - Felipe, Karwan, Hernani, Jakosz - Probierz, Bukalski, Juszkiewicz, Niżnik, Joao Paulo - Chałbiński.
Groclin: Liberda - Mynar, Sablik, Kozioł, Kriżanac - Rocki, Mila, Drobnjak, Moskała - Ślusarski, Sikora.

Nieobecni:
Górnik: Paweł Wojciechowski, Kazimierz Moskal, Kimitoshi Nogawa (kontuzje).
Groclin: Piotr Piechniak (kontuzja).
Odsunięci od drużyny: Wieszczycki, Rasiak.
Nikt nie pauzuje za kartki.

źródło: Sport
nadesłał: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online