Po wejściu do Unii obcokrajowcy w Górniku będą grali na takich samych zasadach zarobkowych

Pierwszego maja wchodzimy do Unii Europejskiej. Już od pewnego czasu panuje u nas powszechna opinia, że jeśli Polacy okażą się za drodzy dla polskich klubów, będzie można kupić sobie zastęp tańszych obcokrajowców. Prezesi zaoszczędzą, a nasi piłkarze będą musieli finansowo spuścić z tonu. Najwięcej emocji budzi więc limit wynagrodzeń. 
- W przypadku naszych obcokrajowców nie będziemy mieli problemów, bo zastosowanie znajduje tu zasada praw nabytych. To znaczy, że nie musimy przejmować się, jeśli o nich chodzi, limitem zarobków. Oni zostaną u nas na takich zasadach, na jakich grali dotychczas - komentuje Marek Koźmiński, właściciel Górnika Zabrze, klubu, w którym występuje siedmiu graczy zza granicy. - Rozwiązania zaproponowane przez PZPN są bliskie podobnym regulacjom stosowanym w Holandii. Nie są może idealne, ale można przyjąć, że w miarę sensowne - dodaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online