Druga drużyna Górnika wiceliderem IV ligi

Druga drużyna Górnika Zabrze pokonała u siebie Raków Częstochowa 1:0. Bramkę w 43. minucie zdobył Kamil Kopański. Ten utalentowany dwudziestoletni napastnik przejął piłkę na 30 metrze, zdecydował się na samotny rajd i z około 16 metrów strzelił w długi róg. Była to ładna bramka, która jak się później okazało zapewniła zabrzanom zwycięstwo i awans na drugie miejsce w tabeli grupy I czwartej ligi. Warto wspomnieć, że przed tym meczem na tej pozycji był Raków.
Górnik II wystąpił w składzie: Białkowski - Kapias, Kiełtyka, Simon, Nawrat (60 Domagalski) - Dudkiewicz, Szczeponik, Wrona (70 Nawrot), Jabłoński - Kopański, Murzyn.

Zdobywca "złotej bramki" dla Górnika piłkarską edukację zaczynał w GKS Katowice. Potem trafił do drużyny juniorów Górnika prowadzonej przez trenera Mariana Bechera. Kamil jest bardzo ambitnym zawodnikiem. Marzy o grze w ekstraklasie. Kiedy trenerem pierwszej drużyny Górnika był Waldemar Fornalik, Kopański był w jej szerokiej kadrze. Nowy szkoleniowiec czternastokrotnego mistrza Polski Czech Werner Liczka, widział na razie Kamila tylko w pierwszej połowie meczu z Rakowem, bo potem musiał iść na zajęcia ze swoim zespołem, ale na pewno zanotował go w swoim notesie. Kamil tryska humorem, mówi, że podobają mu się wszystkie kobiety. Zawsze potrafi rozładować napiętą czasami sytuację w drużynie, bądź poza nią.

Warto wspomnieć, że w drużynie gospodarzy na pozycji lewego obrońcy wystąpił bramkarz Bartosz Nawrat. Miał za zadanie pilnować groźnego napastnika gości Piotra Malinowskiego i trzeba przyznać, że wywiązał się z tego zadania zupełnie przyzwoicie.

Pokonanie Rakowa spowodowało, że zabrzanie mają już tylko cztery punkty straty do lidera MKS Sławków. zatem ewentualny awans do III ligi staje się coraz bardziej realny. Wiele jednak zależeć będzie od tego, czy kierownictwo zabrzańskiego klubu, zechce aby coś takiego nastąpiło.

Dzisiaj o godz. 17. na stadionie przy ulicy Roosevelta druga drużyna Górnika zmierzy się w zaległym meczu XVI kolejki ze Źródłem Kromołów. Ciekawostką jest to, że w drużynie gości wystąpi dwóch zawodników, którzy podczas zimowej przerwy przenieśli się do niej z Górnika. Są to bramkarz Tomasz Poros i Dawid Buchalik.

źródło: Dziennik Zachodni