Mało obrońców

Drużyna, która najlepiej spośród śląskich zespołów zainaugurowała pierwszoligowe rozgrywki, czyli Górnik Zabrze podejmować będzie w sobotę na swoim boisku beniaminka z Polkowic.
- Wynik pierwszej potyczki polkowiczan, którzy przegrali 0:2 na swoim boisku z Wisłą Kraków nie jest adekwatny do tego, co potrafią nasi sobotni rywale - mówi trener zabrzan Waldemar Fornalik. - Zdajemy sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że Górnik Polkowice ma swoje atuty. Zdaniem naszych zawodników będzie zneutralizowanie mocnych stron rywali i sięgnięcie po zwycięstwo.
Największy problem Waldemar Fornalik ma z linią defensywną. Kontuzja Pawła Pęczaka, która zmusiła go z zejścia z poznańskiego boiska tydzień temu, w dalszym ciągu nie pozwala na grę ambitnemu defensorowi. Trudno też trenerowi liczyć na Marka Koźmińskiego, który dopiero w piątkowe popołudnie wrócił z Włoch.
- Obrońców mamy faktycznie mało, ale jest zawsze wyjście awaryjne, z którego wolałbym jednak nie korzystać - dodaj Fornalik. - W porównaniu z meczem w Poznaniu, w naszej wyjściowej jedenastce może zajść parę zmian, ale rewolucji kadrowej nie będzie.
Rywalizacja o miejsce w składzie jest spora. Przeciwko Lechowi zagrali w środku boiska Szulik z Bukalski. Niżnik nie czuje się jednak gorszy.
- Ze sportową złością podszedł do mojej decyzji - twierdzi Fornalik. - Chce grać... jak każdy zawodnik z naszej kadry. Dlatego nawet piątkowe święto nie wybiło nas z treningowego rytmu. jesteśmy zmobilizowani i w dalszym ciągu ciekawi, jak się będzie spisywał budowany przez sześć tygodni niema nowy zespół.
Zobaczymy w sobotę na boisku w Zabrzu.

Kontuzjowani: Ekiert, Pęczak.
Nieobecni: Bukowiec (turniej reprezentacji juniorów) Makriew i Andrade nie mają jeszcze uprawnienia do gry w Polsce.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online