Promień Żary - Górnik 0:0 w sparingu

Wielu kibiców przybyło na stadion przy ul. Zwycięzców by oglądać zmagania Promienia z pierwoszoligowym Górnikiem Zabrze. Okazało się, że jednak warto było przyjść pomimo tego, że w tym spotkaniu nie padła ani jedna bramka.
Ataki rozpoczęli gospodarze. W 5 minucie ostre dośrodkowanie Kopernickiego i tylko faul Tychowskiego na bramkarzu ratuje gości przez utratą bramki. Minuta później - prostopadłe podanie Dudka i zbyt lekki strzał Czyżyka nie pozwala pokonać Lecha. 8 minuta - pierwszy rzut rożny dla zabrzan. Wrzuca Bukalski, ale Kowalczyk idealnie piąstkuje zażegnując niebezpieczeństwo. Tym razem do głosu dochodzą podopieczni Fornalika. Popiela po lewej stronie mija Jędrzejewskiego wystawia Makriewa, ale ten bardzo niecelnie posyła piłkę obok słupka. Groźnie jest w 12 minucie - rzut rożny, dośrodkowanie Dudka i Lech z trudem przechwytuje piłkę. Natychmiast Górnik przechodzi do kontry. Felipe z prawej strony dośrodkowuje, ale Makriew po raz kolejny zawodzi swoich kolegów. 17 minuta to chyba jedna z pokazowych akcji Promienia. Lewą stroną pędzący Kopernicki wrzuca na 7 metr, głową uderza Czyżyk i z ledwością golkiper Górnika wynosi futbolówkę na rzut rożny. W 25 minucie w środku pola błąd popełnia Daniel Giza, przechwytuje to Bukowiec i mocnym strzałem wykańcza akcję, ale na posterunku stoi Kowalczyk. Kolejny atak gości ma miejsce 3 minuty później. Rajd Popieli środkiem boiska, minięcie dwóch zawodników i płaski strzał jest bez problemu sparowany przez bramkarza. Kolejny niebezpieczny strzał jest oddany przez Makriewa, a potem przez Moskala, ale za każdym razem są to piłki przestrzelone. W 35 minucie atak przeprowadzają podopieczni Wojciecha Drożdża. Świdkiewicz dośrodkowuje, piłka wychodzi na przedpole i ostry strzał Dudka minimalnie mija lewy słupek. Minutę później wymiana podań Dudek - Czyżyk lecz strzał ostatniego bez problemu zostaje zatrzymany przez bramkarza gości. Minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na pozycję jeden na jeden wychodzi Daniel Giza ale biegnący za nim Hernani w bardzo niesportowy sposób powala napastnika Promienia.
Druga część meczu to częsta gra w środku pola i tylko znikome akcje w wykonaniu obu zespołów. W 49 minucie Czyżyk zagrywa do Dudka a ten minimalnie kieruje piłkę obok lewego słupka. Po dwóch minutach Łabul niskim strzałem stara się zaskoczyć Lecha. 51 minuta mocny strzał Sebastiana Dudka ale bramkarz wybija na rzut rożny. Niebezpiecznie pod bramką Promienia jest w 65 minucie. Rozpędzony Bukowiec z 10 metrów strzela ale Kowalczyk jest w tym dniu niedopokonania. 75 minuta rzut rożny dla zabrzan. Dośrodkowanie na głowę Makriewa, przeniesienie ponad obrońców i ostry strzał Króla prowadzi futbolówkę nad poprzeczkę. Ostatnie pięć minut należą do gospodarzy. Rzut wolny i Marcin Morawski strzela prosto w golkipera Górnika. 86 minuta rajd lewą stroną Dewo, który bardzo brutalnie przed polem karnym jest faulowany przez bramkarza Górnika.
Zasłużenie i z pełnym uznaniem trzecioligowy Promień Żary remisuje z pierwszoligowym Górnikiem Zabrze 0:0.

Promień Żary - Górnik Zabrze 0:0

Kowalczyk - Jędrzejewski (46. Broniszewski), Kozioła (70. Kopczyński), Tychowski, Kopernicki (46. Januszewski), Świdkiewicz (70. Zubowicz), Dudek, Morawski (70. Jakubik), Siemiński, (76. Morawski), Czyżyk (50. Dewo), Giza (Łabul).

Górnik: Lech - Radler, Hernani, Jakosz, Felipe (50. Juszkiewicz) - Bukalski, Moskal, Joao Paulo (61. Król), Popiela - Bukowiec, Makriew.