Forum
 

Moskal: Decyzję o przesunięciu pierwszego meczu uważam za słuszną

Kapitan zabrzańskiej jedenastki Kazimierz Moskal z niejednego piłkarskiego pieca chleb jadł. Przez 19 lat profesjonalnego grania w piłkę przeżył też wiele okresów przygotowawczych.
- Tegoroczny był jednak wyjątkowy, bo chyba najbardziej... zimowy - mówi Kazimierz Moskal. - Większość czasu spędziliśmy na zabrzańskich obiektach i z wyjątkiem spotkania z Zagłębiem Sosnowiec rozgrywaliśmy sparingi w śniegu. A kiedy wreszcie pojechaliśmy do Włoch, żeby grać w prawdziwie piłkarskich warunkach, znowu zaatakowała nas zima. Niespodziewane we Włoszech opady śniegu sprawiły, że na trawiastym boisku rozegraliśmy jedno spotkanie z SV Ried.
Można więc powiedzieć, że zabrzanie w tym roku przegrali z zimą. Przesądni mogą więc powiedzieć, że to się nie mogło inaczej skończyć, skoro miało się zacząć trzynastego.
- My nie patrzymy na wiosnę przez pryzmat przesądów - dodaje Kazimierz Moskal. - Nastawiliśmy się na to, że pierwszą kolejkę rozegramy 13 marca, ale po powrocie z Włoch dalej musieliśmy się borykać ze śniegiem. Ponadto po ostatnim ataku zimy nasze boisko zostało pokryte kolejną warstwą opadów i nawet kiedy na dobre przyjdzie już odwilż, to i tak boję się, że nasza na co dzień dość grząska murawa nie będzie nadawała się do gry. Dlatego decyzję o przesunięciu pierwszego meczu uważam za słuszną. Chcemy już grać, ale wolimy pokazać swoje umiejętności naszym kibicom na dobrym boisku.
Kibice Górnika chcą zobaczyć dobre mecze i oglądać je w dobrych warunkach. Niecierpliwie czekają więc na to, co zaprezentuje ich drużyna, w której zameldowało się zimą dziesięciu nowych zawodników, a jedenasty ma dojechać. Pięciu z nich to obcokrajowcy.
- Aklimatyzacja zagranicznych zawodników w naszej drużynie to osobna sprawa - wyjaśnia Moskal. - Mają lekcje języka polskiego. Na treningach pomagamy im wejść do drużyny. Ale najwięcej zależy od nich. Postaramy się zagrać najlepiej jak umiemy, ale nikt chyba nie jest w stanie przewidzieć jakie będą tego efekty.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online