Forum
 

Promień zamiast Lecha

Zabrzanie od środy przebywają w Zielonej Górze, gdzie trenują na terenie ośrodka trzecioligowego Lecha. Oba kluby jeszcze w ubiegłym roku podpisały umowę o bliższej współpracy i to w Zielonej Górze zabrzanie postanowili poszukać... wiosny.
- Wcześniej nie było pomysłu, by wyjeżdżać z Zabrza. Warunki nie były oczywiście idealne, ale faktyczny problem pojawił się we wtorek, kiedy wróciła zima. Naprawdę nie było gdzie trenować. Oczywiście można - tak jak Wisła - z dnia na dzień organizować zgrupowania, ale na to nas dziś nie stać - twierdzi Waldemar Fornalik. Przypomnijmy, że w środę Górnik zagrał sparing z zespołem Gawin Międzybórz. Rywal to wśród pierwszoligowców bardzo popularny, głównie z racji profesji właściciela klubu. Andrzej Gawin ma fabrykę mebli, które stoją między innymi w gabinecie prezesów Górnika. Podobne meble można znaleźć na Łazienkowskiej. W dobie finansowego kryzysu barter zawsze był popularny. Meble za sparing to dla obu stron pewnie niezły interes.
W sobotę przeciwnikiem zabrzan w Czerwieńsku ma być jedenastka Promienia Żary. Po tym meczu piłkarze wrócą na Śląsk, gdzie mają przebywać do wtorku. Wówczas zagrają sparing z reprezentacją do lat 21. Jeżeli nadal nie będzie dobrych warunków treningowych, wówczas jeszcze raz pojadą do Zielonej Góry, skąd udadzą się prosto na mecz do Polkowic. W każdym razie Górnik już pobił rekord długości przygotowań do rundy rewanżowej (podobnie jak... Lech). Przerwa miedzy ostatnim jesiennym meczem, a terminem spotkania w Polkowicach będzie trwała 118 dni. Rywale powinni drżeć...

źródło: Sport
nadesłał: slideRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online