PZPN: Zmiany w Pucharze Polski

Prezydium Zarządu PZPN podjęło w poniedziałek 24 marca decyzję o wprowadzeniu od sezonu 2003/04 zmian w regulaminie rozgrywek o Puchar Polski. Najważniejszą modyfikację dotyczy zasad przeprowadzania dogrywki. Jeżeli jedna z drużyn zdobędzie więcej bramek podczas pierwszej połowy doliczonego czasu gry, drużyna ta zostanie zwycięzcą meczu, a zawody po zakończeniu pierwszej połowy dogrywki nie będą kontynuowane.  W sytuacji utrzymywania się wyniku nierozstrzygniętego rozegrana zostanie druga połowa dogrywki, a następnie rzuty karne.

W przypadku rozgrywania zawodów systemem mecz i rewanż w dogrywce nie będzie miała zastosowania zasada „podwójnego” liczenia bramek zdobytych na wyjeździe.

Zmiany te wynikają z konieczności dostosowania do przepisów, które będą obowiązywały od przyszłorocznej edycji w rozgrywkach Pucharu UEFA.

źródło: pzpn.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online