Startuje Śląska Liga Juniorów w piłce nożnej

Już osiemnaście lat trwają rozgrywki najpierw Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów Makroregionu Południowego, a obecnie Śląskiej Ligi Juniorów w piłce nożnej. Przez cały ten czas dwie zabrzańskie drużyny Gwarek i Górnik należą do ścisłej czołówki. Chłopcy z Górnika zdobyli nawet mistrzostwo Polski juniorów starszych, a ponadto obie drużyny kilkakrotnie były wicemistrzami kraju. Zabrzańskie derby zawsze elektryzuje jedną i drugą drużynę. W takim meczu chodzi o prestiż. Zwycięzcy zawsze mogą się nazwać "królami" miasta. Tak się złożyło, że już w inauguracyjnej, wiosennej kolejce, w najbliższą niedzielę o godz. 12. na stadionie w Biskupicach przy ul. Zamkowej Gwarek podejmuje Górnika. Gospodarze w przekonywujący sposób zdobyli mistrzostwo jesieni i nad drugim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała mają 11 punktów przewagi. Górnik zajmuje czwarte miejsce ze stratą 13 punktów do lidera.

W Górniku nastąpiły dość istotne zmiany organizacyjne. Z klubu wyodrębniła się Młodzieżowa Szkółka Piłki Nożnej. Nowym trenerem drużyny grającej w Śląskiej Lidze Juniorów został Jan Frączek, który zastąpił Andrzeja Orzeszka. Do wyróżniających się zawodników należą: Paweł Wilkołak, Arkadiusz Bartnikowski, Tomasz Rzepka.

- Większość chłopców, która grała jesienią przeszła do drugiego zespołu seniorów Górnika. Obecnie w juniorach grają chłopcy w większości urodzeni w 1985 roku. Chcielibyśmy utrzymać dotychczasową pozycję w tabeli. W okresie zimowym chłopcy trenowali w Zabrzu w hali i na naszych boiskach. Liczymy na zaangażowanie wszystkich zawodników - twierdzi wiceprezes Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnik Zabrze Marian Becher.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online