Forum
 

Krakowskie rządy

Wczoraj stało się to, co zapowiadano już od kilku miesięcy. Marek Koźmiński kupił większościowy pakiet SSA Górnik Zabrze, a klubem będzie rządził wspólnie z miastem. Koza junior, według informacji, posiada 52 procent akcji. 38 procent jest w rękach miasta, a 9 należy do niejakiego pana Sitarza. - Transakcja została zawarta już w piątek, ale wtedy było za wcześnie na ujawnianie szczegółów. Dzisiaj dogrywaliśmy jeszcze pewne sprawy, jeszcze podpisywaliśmy dokumenty. Marek musi się zabezpieczyć na przyszłość, bo przecież kupno połowy akcji klubu to poważny interes - tłumaczy prezes, a zarazem ojciec Marka, Zbigniew Koźmiński. 
Tymczasem Koza junior, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie pojawił się na wczorajszych rozmowach dotyczących przejęcia klubowych akcji. - Marek nie był potrzebny na tym etapie, gdyż teraz wszystkim zajmują się prawnicy. Jutro syn przyleci z Włoch, o 14.30 ma wylądować na krakowskich Balicach. Wraz z nim pojawią się dwaj Brazylijczycy. To zawodnicy Brescii, którzy mają w Górniku zdobywać doświadczenie i promować się. Jeden jest kryjącym obrońcą, drugi środkowym pomocnikiem. Nie wiem jak w związku z tym potraktujemy ofertę Interu Mediolan, który chce nam dać jeszcze jednego napastnika.

W śląskim klubie szykują się zatem krakowskie rządy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online