Forum
 

Kochajcie Górnika!

Trzydzieści cztery lata temu na stadionie Górnika występował jeden z najsłynniejszych wówczas na świecie zespołów Boney M.
Na widowni, a także na murawie zasiadło ponad 40 tysięcy widzów. Estradę zamontowano na trybunie głównej. Dlaczego wspominamy tamto wydarzenie?. Dlatego, że podczas prezentacji piłkarskiej drużyny Górnika Zabrze, która się odbyła na scenie przed Domem Muzyki i Tańca największe przeboje Boney M śpiewała grupa Babylon. 
Prowadzący prezentację red. Andrzej Zydorowicz nawiązał do największych sukcesów zabrzańskiej jedenastki, a więc czternastokrotnego zdobycia mistrzostwa Polski i gry w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, a także dramatycznych meczów z AS Roma w tych rozgrywkach. Włoski wątek we wspomnieniach ,Zydora" miał swoje uzasadnienie. Otóż w kadrze Górnika znalazło się dwóch piłkarzy z klubów Italii: Bułgar Dmitar Makriew (Inter Mediolan) i Bośniak Vladimir Sladojević (Brescia).

- Cześć - tak przywitał Makriew ponad dwa tysiące kibiców Górnika .

W zespole Górnika znalazło się wiele nowych twarzy. Kapitanem zespołu został Kazimierz Moskal, który trafił do drużyny z Wisły Kraków. - Kiedy na was patrzę i słyszę, jak wspaniale nas pozdrawiacie, to mam ,płaczki" w oczach. Nic dziwnego, Górnik to wielki klub, dlatego ma wielkich kibiców - mówił Marek Koźmiński.

- Kochajcie prezesa Zbigniewa Koźmińskiego - przekonywał zebranych Zydorowicz.

- Nie musicie kochać prezesa, kochajcie Górnika, bo to nie ja, ale klub jest najważniejszy. - stwierdził Koźmiński.

- To bardzo fajna impreza. Na pewno wpłynie na umocnienie więzi między kibicami i zawodnikami - mówiła żona Piotra Gierczaka Bożena, która stała obok sceny z 2,5 letnią córeczka Olą. Na zakończenie przy dźwiękach ,Marsza Triumfalnego" z opery ,Aida" Giuseppe Verdiego do kibiców zeszli piłkarze i długo rozdawali autografy.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online