Forum
 

Kazimierz Moskal kapitanem Górnika

Kazimierz Moskal - nowy kapitan Górnika (fot. promien.zary.com.pl)Ponad 2 tysiące kibiców zabrzańskiego Górnika pojawiło się wczoraj wieczorem pod Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu, by przywitać i poznać "nową" drużynę. Obserwując entuzjastyczne relacje fanów witających piłkarzy można śmiało przywołać przysłowie: "Umarł król, niech żyje król". Górnik pożegnało przecież latem siedmiu piłkarzy, a na Roosevelta sprowadzono jedenastu nowych. - Takie imprezy pierwszy raz widziałem w Udinese, gdzie grał Marek. To było coś kapitalnego i już rok temu myślałem, by coś podobnego zrobić w Zabrzu. Widać, że warto - przyznał prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.
Nowym kapitanem Górnika będzie Kazimierz Moskal, najstarszy piłkarz w drużynie i dwukrotny mistrz Polski z krakowską Wisłą.
- Cześć! - krzyknął do publiczności Vladimir Sladojević, 19-letni, były gracz Brescii, a doświadczony Piotr Lech stwierdził: - Jestem z wami do końca świata. W sumie pokazało się 20 piłkarzy, wszyscy w nowych strojach firmy Tico, które pojawiły się w Zabrzu kilka godzin przed imprezą. Gdzieś z boku obserwował tę prezentację drużyny Stanisław Oślizło, jedna z legend Górnika. - Nas co prawda 30 lat temu nie trzeba było przedstawiać, bo wszyscy nas znali, ale takie imprezy są dziś koniecznością. O kibiców trzeba dbać, a ten wieczór pokazuje, że Górnik - mimo wszystkich zmian w klubie- nadal ma ich mnóstwo.
Na zakończenie piłkarze ustawili się do wspólnego zdjęcia. - Będziemy grali o "majstra" - stwierdził Madrin Piegzik, a Paweł Buśkiewicz zapowiedział, że będzie z Górnikiem walczył o mistrzostwo Polski. Deklaracje odważne, ale to prawo każdego piłkarza przed pierwszym ligowym meczem.

źródło: Sport
autor: PiotreKSGRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online