Forum
 

Koźmiński: Kary najsurowsze z możliwych

Prezes zarządu Piłkarskiej Ligi Polskiej (PLP) i Górnika Zabrze Zbigniew Koźmiński przyznał, że jest zaszokowany decyzjami PZPN o degradacji Szczakowianki Jaworzno do drugiej ligi i dożywotniej dyskwalifikacji sześciu piłkarzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Wydział Dyscypliny PZPN podjął takie decyzje po ponad miesięcznym śledztwie w sprawie przekupstwa przed barażowymi meczami Świtu Nowy Dwór z Garbarnią Szczakowianką Jaworzno. 
"Jestem w szoku - podkreślił Zbigniew Koźmiński - Nie będę komentował decyzji PZPN i całej sprawy. Nie znam podstaw werdyktu, ale musiały one być niepodważalne. Decyzje są najsurowsze z możliwych, ale widocznie takie musiały być".

Koźmiński przyznał, że dla całego środowiska piłkarskiego w naszym kraju decyzje PZPN są dramatyczne i bolesne.

"Wydawało się, że wysiłki PZPN i innych organizacji piłkarskich przyniosły spodziewane efekty i polska piłka jest czysta. Bardzo mi przykro, że rzeczywistość okazała się inna. Ale z drugiej strony cieszę się, że ludzie nieuczciwi są z naszego środowiska eliminowani" - dodał prezes PLP.

Zdaniem Koźmińskiego surowe kary nałożone przez PZPN na osoby zamieszane w tzw. aferę barażową poprawią wizerunek władz polskiej piłki.

"Na pewno nie były to decyzje łatwe i przyjemne. Ale ufam, że były konieczne. Piłkarskie władze pokazały, że tolerują i nie będą tolerować nieuczciwości. To dobry sygnał dla ludzi futbolu i kibiców. A zarazem ostrzeżenie dla innych. Mam nadzieję, że zmiany w polskim futbolu będą szły we właściwym kierunku i nie będziemy już nigdy przeżywać takich dramatów" - zakończył prezes PLP.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online