Forum
 

Przedobrzyli...

Po zakończeniu minionego sezonu sporej grupie piłkarzy Górnika Zabrze skończyły się kontrakty. Wielu było przekonanych o tym, że znajdzie miejsce w innych, nawet zagranicznych klubach. Do takich należeli choćby: Adam Kompała, Jacek Wiśniewski, Robert Kolasa, Grzegorz Lekki.
Wspomniana czwórka początkowo nie bardzo zabiegała o to, aby odnowić kontrakty z Górnikiem. Za granicą udało się tylko zakotwiczyć Lekkiemu i to w trzecioligowym klubie Wilhemshaven. Pozostali wrócili do kraju i zaczęli gorączkowo szukać nowych miejsc pracy. Kompała i Wiśniewski zakotwiczyli w Garbarni Szczakowiance, Kolasa w drużynie beniaminka drugiej ligi Cracovii. Żadnemu więc nie udało się "podskoczyć" wyżej. Może zatem warto było powalczyć o dalszą grę w zabrzańskiej drużynie?

Wciąż wśród polskich piłkarzy panuje opinia, że za granicą można zarobić więcej, lepiej się urządzić, grając nawet w niższych ligach. Czasami tak bywa, ale wcale to nie jest regułą, o czym wielu się przekonało.

Przerwę między rozgrywkami zawsze wykorzystuje się na przeprowadzenie transferów. One bardzo ekscytują piłkarzy, którym wydaje się, że w innych klubach czekają na nich z otwartymi rękami. Tymczasem futbolowy rynek jest bardzo nasycony i czasami trudno znaleźć nowego pracodawcę. Jeżeli już się coś takiego zdarzy, to wtedy zawodnicy zwykle przyjmują warunki, jakie im proponują działacze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online