Będzie ugoda?

Ostatnio odżyła sprawa między SKS Gwarek Zabrze a Górnikiem Zabrze dotycząca ekwiwalentu za dwóch piłkarzy Gwarka: Kamila Kosowskiego i Marcina Kuźby. Otóż kiedy obaj trafili do Górnika w umowie została zawarta klauzula, że gdyby przeszli oni dalej wówczas Gwarek otrzymałby 20 procent sumy transferowej. Kuźba w 1998 roku został sprzedany do Auxerre, a Kosowski zimą w sezonie 1999/2000 do Wisły Kraków. - Górnik był nam winien 2 miliony 837 tysięcy złotych za transfery Kuźby i Kosowskiego. Z prezesami Zbigniewem Koźmińskim i Grzegorzem Jaworskim podpisaliśmy 15 lutego 2002 roku akt notarialny opiewający na kwotę 1 miliona złotych, płatną w ratach do końca 2007 roku. Jak widać poszliśmy na rękę klubowi, który znalazł się w trudnej sytuacji i zrezygnowaliśmy z dużej części należności. Pierwsza wpłata, jaka do nas wpłynęła wynosiła 50 tysięcy złotych, a było to w marcu bieżącego roku. Już w listopadzie 2002 roku mieliśmy dostać 150 tysięcy, a do końca lutego 2003 roku kolejne 80 tysięcy. Poza wspomnianą wcześniej kwotą (50 tys. zł) nie otrzymaliśmy żadnych pieniędzy.
Jesteśmy na własnym rozrachunku. Dla nas liczy się każda złotówka, dlatego tak bardzo o nią zabiegamy. W minioną środę zarząd Gwarka spotkał się z prezesem Rady Nadzorczej Górnika Andrzejem Daszkiem i prezesem Zbigniewem Koźmińskim. Dogadaliśmy się, że Gwarek nie będzie żądać odsetek za powstałe zaległości, ale nie ma mowy o dalszym zmniejszeniu kwoty miliona złotych, jaką winien jest nam Górnik. Zgadzamy się też na dalsze płatności w ratach. Po przygotowaniu nowej umowy przez prawników, sądzę, że w krótkim czasie ją podpiszemy - zapewnia wiceprezes Gwarka Józef Gawron.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online