Dodatkowe ograniczenia na stadionie Górnika ()

Już w najbliższy weekend na stadiony PKO Ekstraklasy powrócą kibice. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa na trybunach pojawi się jednak ich ograniczona liczba. W przypadku Górnika Zabrze fanów będzie jeszcze mniej, o czym powiadomił prezes klubu.
Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem polskiego rządu, od 19 czerwca na stadionach będą mogli pojawiać się fani, którzy będą mogli jednak wypełnić tylko 25 procent pojemności danego stadionu. W przypadku ekipy z Górnego Śląska ograniczenia będą jeszcze większe.
- PZPN ograniczył nam liczbę widzów z 6000 do 4600 z powodu krzyżowania się dróg między strefami - poinformował Dariusz Czernik, który nie jest pewny, czy kibice w ogóle będą mogli pojawić się na stadionie, bowiem na Śląsku wciąż notuje się ogromną ilość zakażeń. - Decydujące słowo należy do wojewody. Złożyliśmy wniosek i czekamy na odpowiedź - podkreślił prezes zabrzańskiego klubu.
Górnik w najbliższym ligowym spotkaniu zmierzy się z Koroną Kielce. Rywalizacja odbędzie się w najbliższy piątek. Po fazie zasadniczej zespół prowadzony przez Marcina Brosza zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli i cały czas nie jest pewny utrzymania w PKO Ekstraklasie.

źródło: PAP



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online