Szymon Matuszek walczy o przyszłość ()

- Jeśli Szymon Matuszek wygra rywalizację, porozmawiamy o kontrakcie – mówi Artur Płatek, dyrektor sportowy Górnika Zabrze. Kapitan musi więc w rundzie wiosennej wywalczyć sobie nie tylko miejsce w podstawowym składzie zespołu.
Doświadczony pomocnik związany jest z Górnikiem już od czterech lat. Razem z drużyną świętował awans do ekstraklasy oraz europejskich pucharów. W tym sezonie 31-letni defensywny pomocnik rozegrał jedenaście spotkań w podstawowym składzie i strzelił dwa gole. Ale władze klubu jeszcze nie kontaktowały się z nim w kwestii przedłużenia kończącej się w czerwcu umowy.
– Miałem jedynie krótką rozmowę ze szkoleniowcem i wiem, na czym stoję. Trener Marcin Brosz przekazał, że muszę walczyć o swoją przyszłość – mówi zawodnik.
– Szymona obserwujemy uważnie. Jeśli będzie podstawowym graczem, wygra rywalizację, wtedy siądziemy i porozmawiamy o nowej umowie – twierdzi Artur Płatek, który w Górniku zajmuje się transferami.
W pierwszym meczu rundy wiosennej z Koroną Kielce (0:0) pomocnik zagrał od pierwszych minut i spisywał się dobrze. Piłkarz już teraz może podpisać umowę z nowym pracodawcą, która będzie obowiązywała od lata. – Niedawno interesowała się mną jedna z tureckich drużyn Superligi (najwyższa klasa rozgrywkowa – przyp. red.), ale to już nieaktualne. Jeśli pojawi się wkrótce konkretna oferta z innego klubu, oczywiście pochylę się nad nią, bo latem nie chcę obudzić się z ręką w nocniku – zdradza piłkarz.
Matuszek nie należy do ulubieńców kibiców Górnika i często jest przez nich krytykowany. – Już się do tego przyzwyczaiłem. Nie jestem zawodnikiem, który strzela piękne gole, popisuje się trikami czy zwodami. Mam inny styl, dużo pracuję w obronie i odwalam czarną robotę. Najważniejsze, że doceniają mnie trenerzy – zaznacza zawodnik, który w piątek w meczu z Arką będzie pauzować z powodu żółtych kartek. – Mam też drobny uraz przywodziciela, ale to nic poważnego, szybko powinienem się wyleczyć – dodaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online