Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Waldemar Fornalik (trener Piasta): – Myślę, że to były ciekawe derby, szczególnie w drugiej połowie. Pierwsza była mocno taktyczna, żadna z drużyn nie chciała popełnić błędu. Nie było zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Druga część była bardziej otwarta. Mieliśmy po przerwie swoje sytuacje, by zdobyć drugą bramkę. Górnik też miał okazję, w której o spalonym zadecydowało kilkadziesiąt centymetrów. Dla kibiców mecz był ciekawy, do końca przyniósł dużo emocji. Plan był taki, by zneutralizować atuty Górnika i to nam się udało. W drugiej połowie zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie.

Marcin Brosz (trener Górnika): – Dla nas kluczowe było ostatnie 25 minut. Wiedzieliśmy, że wtedy zrobi się więcej miejsca na boisku. Podczas treningów dużo uwagi poświęciliśmy na przejmowanie piłki 30 metrów przed naszą bramką i budowanie akcji. Takich sytuacji, jak ta po której padła bramka ze spalonego, chcieliśmy stworzyć 4-5 a nie jedną. I o to mamy do siebie pretensje. Bo zbyt mało daliśmy sobie szans bramkowych. Bardzo nam zależało, żeby trzy punkty zostały w Zabrzu. Chcieliśmy od początku grać tak jak w drugiej połowie, natomiast odpowiedzialność za wynik zrobiła swoje. W momencie kiedy straciliśmy bramkę, wszystko zmieniło się diametralnie.