Piotr Krawczyk ma być konkurentem dla Igora Angulo ()

W tym roku Piotr Krawczyk strzelił już 23 gole. W Górniku mają nadzieję, że wkrótce zacznie trafiać do siatki w ekstraklasie.
Od dłuższego czasu zabrzański klub poszukuje piłkarza, który zluzuje trochę Igora Angulo. W Zabrzu Hiszpan jest już czwarty sezon napastnikiem numer jeden i od lat nie ma konkurencji w drużynie.
Pozyskany latem Krawczyk pokazuje, że również potrafi strzelać gole. W poprzednim sezonie w Legionovii w 37 meczach (III liga i Puchar Polski) zdobył 30 bramek (z czego w tym roku 19). W Górniku również jest bardzo skuteczny, 5 meczów i 4 gole (trzy w III lidze i jeden w PP). Dotychczas w ekstraklasie zagrał tylko raz, w sierpniu wszedł pod koniec spotkania z Jagiellonią Białystok (1:3). Premierowego trafienia nie zaliczył. – Na razie rozegrał w ekstraklasie tylko kilka minut, ale chłopak ciężko pracuje na treningach i to przyszłościowy zawodnik – przekonuje Angulo, król strzelców poprzednich rozgrywek.
Krawczyk nie jest młodzieniaszkiem, pod koniec roku obchodzić będzie 25. urodziny. Przez większość kariery grał jednak w niższych ligach i przy Roosevelta trenerzy Marcin Brosz i Marcin Prasoł (szkoleniowiec rezerw) od kilku miesięcy przygotowują go do gry w ekstraklasie. W niedzielę Górnicy podejmować będą ŁKS Łódź. W wyjściowym składzie pewne miejsce z przodu ma Angulo, a Krawczyk ma szansę na kolejne minuty.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online