Forum
 

Giannis Mystakidis na razie nie sprostał oczekiwaniom ()

Giannis Mystakidis ma tylko jedną asystę. – To najgorszy transfer zimy – mówi Jan Banaś. To pierwszy grecki piłkarz w historii zabrzańskiego klubu. W zimowym oknie transferowym został wypożyczony z PAOK Saloniki, a pierwszą rundę spędził w PAS Giannina, gdzie strzelił jednego gola. W Polsce miał się odbudować. Przed kontuzją (w 2017 roku zerwał więzadła) błyszczał w lidze greckiej w PAOK. W ekstraklasie jego dotychczasowy dorobek jest jednak skromny, w dziewięciu spotkaniach Górnika zaliczył jedną asystę. Poza tym pokazał kilka widowiskowych zagrań, m.in. podania piętą.
– Niestety, Grek nie radzi sobie w ekstraklasie. Ostatnio w meczu z Legią był rezerwowym i nie dziwię się trenerowi Marcinowi Broszowi, że posadził go na ławę. Dla mnie to spore rozczarowanie. Chyba najgorszy transfer zimy w Górniku. Niektórzy mówią, że musi dojść do siebie po kontuzji, ale przecież on miał zerwane więzadła dwa lata temu. Lepiej stawiać na Łukasza Wolsztyńskiego, który potrafi współpracować z Igorem Angulo – przekonuje Jan Banaś, legendarny piłkarz śląskiego klubu.
Podobnego zdania jest Władysław Jan Żmuda, były szkoleniowiec Górnika. – Mystakidis miał strzelać gole oraz asystować. Oczekiwania wobec niego były spore i na razie im nie sprostał. Zdarzają mu się lepsze występy, jest dynamiczny, ma technikę, czasami gra efektownie, ale na koniec zespół ma za mało z niego pożytku. Nie daje tyle drużynie, co na przykład Walerian Gwilia lub Boris Sekulić, którzy też zostali pozyskani w ostatnim oknie transferowym. Gruzin kreuje grę, a Sekulić to wszechstronny defensor – ocenia Żmuda. Mystakidis jest wypożyczony do końca sezonu, w umowie zawarto opcję transferu definitywnego, ale na razie piłkarz nie dał argumentów, aby klub skorzystał z tego zapisu i wykupił go na stałe.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online