Mateusz Matras: Zawiedliśmy, ale do Poznania nie jedziemy na stracenie ()

» Początek śląskich derbów nie zapowiadał waszej klęski. Co się stało potem?
Mateusz Matras, pomocnik Górnika: - Do pierwszej bramki dla Piasta byliśmy lepszą drużyną. Mieliśmy dwie, może trzy bardzo dogodne sytuacje, a gliwiczanie byli w stanie oddać jeden groźny strzał i była nim bramka... Pierwsza połowa była dobra, potem zaczęły się kłopoty. 

» Kluczowym momentem derbów była druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Michała Koja?
- Druga żółta kartka praktycznie rozstrzygnęła mecz, bo przewaga Piasta jeszcze wzrosła. Gliwiczanie kontrolowali od tego momentu spotkanie, a my biegaliśmy za piłką. Wiadomo jak to jest, gdy gra się w osłabieniu. Otworzyliśmy się i Piast to wykorzystał i strzelił drugiego gola.

» Sytuacja w tabeli wciąż jest trudna i różnice punktowe nie są wielkie. Trener Brosz zabronił zerkać w tabelę?
- Graliśmy derby u siebie i liczyliśmy, że zapunktujemy. W piątek zawiedliśmy, ale są przed nami kolejne mecze, w tym ten najbliższy w Poznaniu. Na pewno nie jedziemy tam na stracenie. Wiadomo, że każdy wie w jakiej jesteśmy sytuacji i jak wygląda nasza pozycja w tabeli, ale my skupiamy się na sobie i na tym, żeby dopisywać jak najwięcej punków.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online