Igor Angulo po meczu z Zagłębiem: Trzeba się nacierpieć ()

Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika Zabrze po wygranej z Zagłębiem Sosnowiec
» Udało się panu w karierze zdobyć ładniejszego gola niż ten w meczu z Zagłębiem?
Igor Angulo: (śmiech) - Na pewno to jedna z najładniejszych bramek, które strzeliłem, to bez dwóch zdań. Ale przy tym, co trzeba podkreślić, to też ważne trafienie, które daje nam bezcenne trzy punkty. Ten mecz to było przecież spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Cieszę się, że ta wspaniała bramka dała nam tak ważne zwycięstwo. Radość jest dla mnie podwójna.

» Jak opisze pan to trafienie ze swojej perspektywy?
- Otrzymałem podanie od Borisa Sekulicia. Nie przyjąłem piłki najlepiej, więc pomyślałem, że uderzenie w ten sposób, przewrotką, będzie najlepszą opcją. Miałem też trochę szczęścia, że w ten sposób uderzona piłka wpadła do siatki.

» Udało się panu w karierze zdobyć podobnego gola?
- Szczerze mówiąc – nie przypominam sobie. Ta bramka to na pewno jedno z moich najładniejszych trafień w karierze, ale też jak podkreślam, jedno z najważniejszych.

» Przed meczem otrzymał pan koszulkę z numerem 100, z okazji stu meczów w barwach Górnika [miało to miejsce w meczu z Wisłą Kraków – przyp. red.]. Pomogło to w jakiś sposób?
- Jasne, to przyjemnie odebrać taką koszulkę i stać się częścią historii tego niesamowitego klubu. Daje to satysfakcję i zadowolenie, ale kiedy wybiegasz na murawę, to nie myśli się o takich rzeczach.

» Jak oceni pan spotkanie z Zagłębiem?
- Zagraliśmy dobrze w I połowie. Po tym jak prowadziliśmy, zaczęły się kłopoty i musieliśmy się bronić. W ekstraklasie żeby zdobyć punkty trzeba się nacierpieć, tak było z nami w sobotni meczu. Spotkanie nie było łatwe, tym bardziej, że rywal grał o życie. Atakowali, starali się. Szczęśliwie skończyło się pomyślnie dla nas. To teraz najważniejsze.

» Nie macie długiej chwili odpoczynku, bo już w środę mecz u siebie w ćwierćfinale Pucharu Polski z Lechią. Jak będzie w tym spotkaniu?
- Puchar jest dla nas tak samo ważny, jak liga. W poprzednim roku doszliśmy do półfinału rozgrywek, teraz chcemy żeby było jeszcze lepiej. Z Lechią zrobimy wszystko, żeby awansować do kolejnej fazy pucharowych zmagań. Tym bardziej, że gramy przecież na swoim stadionie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online