Forum
 

Mateusz Matras: Ta wygrana jest bezcenna ()

- Jestem stąd, najbliżsi czy koledzy dopingują Górnika. Tym bardziej jest więc radość z tego, że w debiucie zdobyłem dwie bramki – mówi Mateusz Matras, bohater meczu Górnik – Wisła Kraków. 

To był pana najlepszy mecz w ekstraklasie?

Mateusz Matras: - Najważniejsze w tym wszystkim było zdobycie trzech punktów. Podkreślałem wcześniej, że dobrze byłoby zacząć wszystko od zwycięstwa i udało się to zrealizować. Wykonaliśmy swoją robotę, a to że zdobyłem dwie bramki, to jest to dodatkowy plus, choć mogłem mieć trzy gole na koncie, bo w końcówce miałem świetną sytuację. Z tych wszystkich ta wydawała się najłatwiejsza. Niestety, nie trafiłem.

Chyba jednak nie spodziewał się pan tego, że w debiucie w Górniku dwa razy wpisze się pan na listę strzelców?

- No tak, ciężko żebym pomyślał przed meczem, że tak będzie, że to jest do zrobienia. Takie mecze się jednak zdarzają. W mojej przygodzie z piłką wydarzyło się to po raz pierwszy. Tak, że fajny debiut i oby tak dalej.

Dobrze wyglądała współpraca w środku pola pomiędzy panem, Żurkowskim, a Gwilią…

- Rzeczywiście, dobrze to wygląda. Szkoda, że w II połowie nie udało się zdobyć kolejnej bramki, bo wtedy grałoby się nam łatwiej. Ważne jest jednak to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Nie pozwoliliśmy Wiśle stworzyć wielu sytuacji. Dla nas ta wygrana jest bezcenna.

Myśli pan, że to może być dla Górnika punkt zwrotny w walce o spokojne utrzymanie się w ekstraklasie?

- To dopiero malutki kroczek w tym, co chcemy osiągnąć. Powoli myślimy o następnym meczu w piątek. Myślę, że z Pogonią też zapunktujemy i będziemy się piąć w górę tabeli.

Bramki w meczu z Wisłą dedykuje pan komuś?

- Jestem stąd, najbliżsi czy koledzy dopingują Górnika. Tym bardziej jest więc radość z tego, że w debiucie zdobyłem dwie bramki. Na mecz do Zabrza przyjechali wszyscy. W domu został tylko ojciec, który musiał pilnować psa.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online