Forum
 

Giannis Mystadakis: Górnik był najbardziej konkretny ()

Giannis Mystadakis, nowy skrzydłowy Górnika Zabrze opowiada o przyjściu do polskiej ligi
» Chociaż jest pan w Zabrzu krótko, trener Marcin Brosz zapowiada, że ma pan szansę na miejsce w meczowej osiemnastce przeciwko Wiśle. Większość nowych graczy potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację.
Giannis Mystadakis: - Błyskawicznie znalazłem wspólny język z trenerem i drużyną. Czuję się w Zabrzu jak w domu. Świetnie mnie w Górniku przyjęto, jestem dobrze przygotowany do sezonu i gotowy do gry, nawet od pierwszej minuty. Jedyny minus to pogoda, w Salonikach, gdzie ostatnio przebywałem, było 15 stopni. Z kolei w Zabrzu, gdy przyleciałem, była minusowa temperatura i leżał wszędzie śnieg. Koledzy z drużyny mówili mi, że teraz i tak jest ciepło, bo czasami dochodzi u was do minus 10 stopni. Jeśli nadejdzie sroga zima, będę musiał po prostu więcej biegać na boisku, i wtedy nie zmarznę. Będę sobie też musiał jakoś poradzić bez... greckiej kawy Freddo (mrożona – przyp. red.), którą uwielbiam, ale dam radę (śmiech).

» Czemu przystał pan na wypożyczenie do Górnika?
- Ostatnie pół roku spędziłem w PAS Giannina, gdzie też byłem wypożyczony z PAOK Saloniki. Nie chciałem tam zostać, wolałem wyjechać za granicę. Miałem oferty z Portugalii i Izraela, ale Górnik był najbardziej konkretny. To nie jest dla mnie krok do tyłu, tutaj mogę się odbudować. Przed podpisaniem umowy rozmawiałem także z Aleksandarem Prijoviciem i Karolem Świderskim. Mówili, że liga polska to dobre rozgrywki, mająca też dobrą otoczkę – stadiony, kibiców, zainteresowanie mediów.

» Nie zniechęciło pana miejsce drużyny w tabeli?
- Jest na przedostatniej pozycji, ale w poprzednim sezonie na półmetku Górnik był liderem. Poza tym różnice punktowe są bardzo małe. Wygramy dwa kolejne mecze i możemy szybko awansować blisko środka tabeli.

» Dlaczego chciał pan opuścić PAS Gianninę?
- Jesienią strzeliłem tam tylko jednego gola. Drużyna grała defensywnie i nie potrafiłem się odnaleźć w tej taktyce. Zanim przyleciałem do Polski oglądałem na wideo mecze Górnika. Ten ofensywny styl, jaki preferuje trener, bardzo mi odpowiada.

» Jest pan pierwszym Grekiem w historii zabrzańskiego klubu. Pańscy rodacy rzadko decydują się na grę w Polsce. Z czego to może wynikać?
- Moi rodacy przechodzą głównie z Superleague do Włoch i Niemiec, czyli lepszych rozgrywek, ale może między innymi ja przyczynię się do tego, że częściej Grecy będą podpisywać kontrakty z klubami ekstraklasy. W zimowym okienku do Zagłębia Sosnowiec przeszedł Giorgos Mygas, rozmawiałem z nim telefonicznie. Może będziemy mieli okazję się spotkać, bo mieszkamy obaj w Katowicach.

» PAOK Saloniki walczy o mistrzostwo Grecji. Nie żal panu, że musi pan grać o utrzymanie w polskiej lidze?
- Skądże, ekstraklasa to dla mnie dobre miejsce, aby pokazać, że potrafię strzelać gole, asystować, pomagać drużynie. Górnik zresztą trochę przypomina mi PAOK, słyszałem, że ma najlepszych kibiców w Polsce.

» W kwietniu 2017 roku zerwał pan więzadła. Pańska kariera mocno wyhamowała. Gdyby nie ta kontuzja, przypuszczam, że byłby pan obecnie na innym etapie?
- W tamtym okresie miałem oferty z klubów zagranicznych, między z Niemiec, gdzie wcześniej także grałem. Kontuzje to część sportowego życia, trzeba sobie z nimi radzić. W poprzednim roku próbowałem złapać rytm i jestem pewien, że będę coraz lepszy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online