Forum
 

Marcin Urynowicz trafi do Odry Opole? ()

W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość kilku zawodników, którym o grę będzie bardzo trudno w rundzie wiosennej. W szczególności dotyczy to Konrada Nowaka i Wiktora Biedrzyckiego. Bliski przejścia do pierwszoligowej Odry Opole jest też napastnik Marcin Urynowicz. Niewykluczone, że wypożyczony może być też Maciej Ambrosiewicz. W środku pomocy nagle zrobiło się bardzo tłoczno. Oprócz pozyskanego Gwilii jest przecież inny z zawodników, którzy zimą wzmocnili Górnika, Mateusz Matras, a także młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Żurkowski czy kapitan zespołu Szymon Matuszek. Na razie najmniej zmian w obronie, z którą jesienią było tyle kłopotów. Na razie jedynym nowym zawodnikiem w defensywie jest bramkarz Chudy, który wiosną ma być nowym numerem 1.
W Zabrzu są nowe transfery, a klub może się pochwalić dodatnim bilansem finansowym za poprzedni rok. – Jeszcze nie zamknęliśmy roku księgowego, ale wydaje się, że będziemy na plusie. Przede wszystkim wynika to z podwyższenia kapitału przez miasto, pozwoliło nam to złapać oddech. To jedna rzecz, a druga to cel sportowy. Nie będę się bawił w spekulacje, na którym miejscu skończymy. Na pewno chcemy być na znacznie wyższym niż jesteśmy teraz. Premii za utrzymanie się w lidze nie ma, bo to obowiązek piłkarzy. Nie można też zapomnieć, że jesteśmy wysoko w rozgrywkach Pucharu Polski. Naszym celem jest to, żeby pojechać na finał do Warszawy. Na pewno fajnie znowu byłoby zagrać w europejskich pucharach. Przystępowalibyśmy do nich z większym doświadczeniem – mówi Bartosz Sarnowski, prezes Górnika, mając na uwadze występy w eliminacjach Ligi Europy latem.
Teraz jednak w Zabrzu wszyscy skupiają się już na starciu z Wisłą w poniedziałek. – Marketingowo to na pewno dobry rywal na początek, ale obojętnie z kim przyjdzie nam grać, to przede wszystkim trzeba patrzeć na siebie i gromadzić punkty, najlepiej w starciu z każdym rywalem – zaznacza Bartosz Sarnowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online