Kamil Zapolnik: Brakuje nam szczęścia ()

Rozmowa z Kamilem Zapolnikiem, skrzydłowym Górnika Zabrze po meczu ze Śląskiem Wrocław.
» Z remisu ze Śląskiem nie jesteście chyba zadowoleni, prawda?
Kamil Zapolnik: – Nie ma ukrywać, że chcieliśmy to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść, tak że ten mecz trzeba rozpatrywać w kontekście dwóch straconych, a nie jednego zdobytego punktu. 

» Zaliczył pan asystę przy trafieniu Jesusa Jimenza, a niewiele zabrakło też do gola, po efektownym uderzeniu pietą w brazylijskim stylu…
– To był sytuacyjny strzał. Nawet nie widziałem, jak ta piłka leciała, bo stałem tyłem do bramki. Chłopaki mówiły, że „szła” w światło bramki, ale obronił ją bramkarz. Szkoda, szkoda że nie wpadło, bo tego szczęścia trochę nam brakuje, tym bardziej, że była to przecież końcówka spotkania, a wiadomo, te punkty są nam bardzo potrzebne.

» W drugiej połowie nie brakowało ostrych starć i przepychanek na boisku. Z czego to wynikało?
– Zawodnicy Śląska trochę prowokowali, bo po co robić coś takiego, że jest faul, a ich zawodnik biegnie przez pół boiska do sędziego. Nie powinno się tak postępować. To prowokowanie i niepotrzebna rzecz. Jest faul, karta, a tak robi się zamieszanie i są niepotrzebne emocje.

» Czego zabrakło, że wygrać z jedenastką z Wrocławia?
– To ciężkie pytanie. Po meczowej analizie wyjdzie, że pewnie wszystkie po trochu. Że przy straconych bramkach każdy mógł się lepiej zachować, a w sytuacjach podbramkowych też mogło być inaczej. Na gorąco ciężko coś powiedzieć. Może brakowało też trochę szczęścia, bo te piłki po strzałach zawodników Śląska dwa razy od słupka wpadały do naszej bramki. Mam nadzieję, że w końcu to szczęście uśmiechnie się także do nas.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online