Bracia Wolsztyńscy coraz bliżej powrotu na boisko ()

Łukasz i Rafał Wolsztyńscy wrócili do zajęć z zespołem i czekają na pierwszą w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy okazję do gry.
W poprzednich rozgrywkach Łukasz był czołowym graczem Górnika, strzelił cztery gole i miał sześć asyst. Rafał zdobył dwie bramki, ale wystąpił tylko w pięciu meczach, bo we wrześniu 2017 roku doznał poważnej kontuzji. W grudniu przeszedł w Rzymie rekonstrukcję więzadeł krzyżowych. Po wielomiesięcznej rehabilitacji powrócił do treningów. W lipcu zagrał kwadrans w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z mołdawską Zarią Bielce (1:0). Po tym spotkaniu miał jednak płyn w kolanie.
– Nie było to nic poważnego – zapewnia Wolsztyński, który miał nadzieję, że szybko wróci do gry w ekstraklasie. Na razie tylko raz znalazł się w meczowej osiemnastce, pojechał z zespołem do Gdyni, ale na murawę nie wyszedł. Rafał przegrywa rywalizację o miejsce w składzie. – Nie mam wyjścia, muszę poczekać na swoją szansę, ale jestem cierpliwy. Wracam po urazie i może sztab szkoleniowy obawia się o moje zdrowie, chociaż z drugiej strony Konrad Nowak, który miał identyczny uraz, gra. Bardzo chciałbym wystąpić w starciu z Zagłębiem Sosnowiec. W niedzielę dowiem się, czy trener wybrał mnie do meczowej osiemnastki – mówi Rafał Wolsztyński, który trafia do siatki, ale w meczach trzecioligowych rezerw.
Od dwóch tygodni z drużyną ćwiczy jego brat Łukasz, który też zerwał więzadło krzyżowe, tyle że w kwietniu tego roku. Dwa tygodnie temu rozpoczął treningi. – Nie dostałem jeszcze od szkoleniowców zgody na grę. Czuję się dobrze, mam treningi strzeleckie, ale nie biorę jeszcze udziału w gierkach wewnętrznych – mówi Łukasz. – Dla niego jeszcze za wcześnie na bardziej intensywne zajęcia i walkę bark w bark. Za miesiąc powinien mieć już większe obciążenia na zajęciach – dodaje brat Rafał.
– Kibice Górnika czekają na powrót bliźniaków – zapewnia Władysław Jan Żmuda, były szkoleniowiec zabrzańskiego klubu. – W tym sezonie drużyna spisuje się gorzej w ofensywie. Mizernie wygląda gra skrzydłowych, a Łukasz sprawdzał się na prawej pomocy. Potrafił też dobrze współpracować z Igorem Angulo. Rafał to również utalentowany chłopak, którego stać na dobre rajdy i celne strzały. Niech już tylko tych chłopaków przestaną nękać kontuzje – dodaje Żmuda.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online