Szymon Żurkowski nie będzie operowany ()

Szymon Żurkowski nie musi przechodzić zabiegu. Przerwa w grze ma potrwać kilka tygodni.
Środkowy pomocnik doznał kontuzji w połowie sierpnia pod koniec spotkania z Lechią Gdańsk (0:2). Nie zagrał w dwóch ostatnich kolejkach ligowych, a na zgrupowaniu kadry U-21 przeszedł badania, które wykazały, że ma uszkodzony więzozrost strzałkowo-piszczelowy w stawie skokowym. 
– Istnieje ryzyko, że konieczny będzie zabieg operacyjny, aby więzozrost zespolić. A to oznacza nawet trzymiesięczną przerwę w zajęciach – martwił się Czesław Michniewicz, trener młodzieżówki.
Po powrocie na Górny Śląsk Żurkowski przeszedł kolejne, bardziej szczegółowe badania. – Miał badania rezonansem magnetycznym i USG. Zajmowali się nim najlepsi specjaliści, doktor Wawrzynek oraz profesor Ficek. Decyzja o tym, że operacja nie jest konieczna, została podjęta jednogłośnie. Więzozrost w stawie skokowym nie jest uszkodzony, tylko naruszony – przekonuje Bartłomiej Spałek, fizjoterapeuta Górnika.
Dlaczego wcześniejsza diagnoza, przeprowadzona podczas zgrupowania młodzieżówki, była inna? – Związane to było z tym, że Szymon ma wadę w ustawieniu stopy. Wszystko zostało dokładnie przeanalizowane. Zabieg operacyjny mógłby mu zaszkodzić – dodaje Spałek.
Żurkowski trenuje indywidualnie a równocześnie przechodzi rehabilitację. Powoli będzie wprowadzany w trening z zespołem. Przy Roosevelta szacują, że przerwa w grze powinna wynieść około dwóch, trzech tygodni.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online