Krzysztof Kiklaisz wraca po kontuzji ()

Napastnik Krzysztof Kiklaisz wystąpił w sobotę w sparingu Górnika z Liswartą Lisów (13:1). Wyszedł na murawę w drugiej połowie, rozegrał 45 minut i strzelił gola.
– Dla Krzyśka to był bardzo ważny występ, bo wrócił do drużyny po długim leczeniu kontuzji. To kolejny z naszych zawodników, który uporał się z urazem – mówił trener Marcin Brosz.
W ubiegłym roku szkoleniowiec zapewniał, że Kiklaisz to wielki talent. W minionym sezonie zadebiutował w ekstraklasie w meczu z Jagiellonią (3:1). Wystąpił w trzech spotkaniach, prezentował się dobrze, ale niestety w grudniowym starciu z Cracovią (0:4) doznał uszkodzenia łąkotki. Konieczna była artroskopia kolana. Dla 20-letniego gracza była to kolejna poważna kontuzja w krótkiej karierze. W 2016 roku zerwał więzadła, rok wcześniej miał identyczny uraz. Po artroskopii kolana pauzuje się zwykle kilka miesięcy, ale Kiklaisz musiał przejść w 2018 roku następny zabieg i nie trenował przez dziewięć miesięcy! Do zajęć z zespołem powrócił w drugiej połowie sierpnia, podobnie jak Łukasz Wolsztyński (jego przerwa w treningach trwała niecałe cztery miesiące).
Początkowo sztab szkoleniowy i medyczny go oszczędzał, nie brał udziału m.in. w gierkach wewnętrznych. Kiklaisz czuł się jednak coraz lepiej, kolano już nie doskwierało i w sobotę w meczu kontrolnym z okazji 50-lecia Liswarty mógł wyjść wreszcie na boisko.
– Od tygodnia trenuję na pełnych obrotach. Po tak długiej przerwie te 45 minut bardzo cieszy. Zdobyłem ładną bramkę, ale mogłem także kolejne – mówił zawodnik, którego czekają teraz mecze w trzecioligowych rezerwach, a później powrót do pierwszej drużyny.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online