Forum
 

Górnik nie żałuje gry w pucharach ()

Zabrzanie odpadli w koszmarnym stylu, ale w klubie nie żałują gry w eliminacjach LE. Z przykrością oglądało się w czwartek w Myjavie starcie ekipy Marcina Brosza z AS Trenczyn. – Rywale byli od nas lepsi pod względem fizycznym, taktycznym oraz mentalnym – przyznał szczerze Igor Angulo, który strzelił w tym meczu pierwszego samobója w karierze. 

Drużyna przegrała 1:4, a mogła stracić dużo więcej goli. – Kiedy oglądałem to spotkanie, łapałem się za głowę. Drużyna nie mogła gorzej wypaść. Rywale byli nieuchwytni dla obrońców, pod każdym względem byli lepsi. To niepokojące, co dzieje się z Górnikiem. Nowi piłkarze spisują się kiepsko. Jesus Jimenez nie będzie nowym Angulo, chociaż ma umiejętności, by grać na wysokim poziomie, ale jest za bardzo statyczny – ocenia Jan Banaś, były znakomity gracz zabrzańskiego klubu.

Nowych piłkarzy broni Tomasz Loska. – Mamy potencjał i nie ma sensu zrzucać winy na niby wąską kadrę i letnie transfery. Nie to było przyczyną naszej wysokiej porażki – przekonuje bramkarz.

Za udział w dwóch rundach eliminacji LE (w pierwszej wyeliminował mołdawską Zarię Bielce) Górnik dostanie od UEFA 500 tys. euro. Część kwoty musiał wydać na przejazdy – czarter do Mołdawii oraz autokar do Myjavy. Czy zyskał coś jeszcze? – Puchary pokazały, w którym miejscu jest Górnik. Europa idzie do przodu, czego nie można powiedzieć o polskim futbolu. Na mundialu było widać, o ile jesteśmy słabsi. Dla zabrzan sukcesem był już sam awans do eliminacji Ligi Europy. Czekali na to ponad 20 lat – odpowiada Banaś.

– To było cenne doświadczenie i lekcja na przyszłość. Najgorsze, że przygoda z Ligą Europy tak szybko się skończyła. Na pewno w tych rozgrywkach nie jest tak łatwo, jak się niektórym wydaje. Szkoda, że nie awansowaliśmy dalej, bo w trzeciej rundzie zmierzylibyśmy się z Feyenoordem. Ale może spotkamy się z Holendrami za rok lub dwa – mówił z nadzieją Loska.

– Mimo że w czwartek Trenczyn był lepszy od nas w każdym elemencie gry, warto było wystąpić w europejskich pucharach. Klub czekał na to bardzo długo. Dwumecz z Trenczynem pokazał, że jeśli chcemy osiągnąć lepsze wyniki w tych rozgrywkach, musimy jeszcze mocniej pracować. To była bardzo ważna lekcja dla naszych młodych piłkarzy – podsumował występ Górnika w Europie trener Marcin Brosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online