Górnik znowu chce wygrać Pro Junior System ()

Górnik Zabrze znowu chce wygrać Pro Junior System i jest wielkim faworytem - pisze "Przegląd Sportowy". Zabrzanie zwyciężyli w tej klasyfikacji w poprzednim sezonie i zarobili 1,4 miliona złotych.
W PJS kluby otrzymują punkty za czas spędzony na boisku przez młodzieżowców, czyli zawodników w wieku do 21 lat – w ekstraklasie, ale także w reprezentacji narodowej. Górnik najchętniej stawiał na młodzież i nadal to robi. Na dodatek, co wydawało się mało realne, trener Marcin Brosz jeszcze bardziej odmłodził zespół.

W niedzielnym spotkaniu z Koroną Kielce (1:1) zagrało aż pięciu młodzieżowców! Byli to: Kacper Michalski, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Daniel Liszka i Maciej Ambrosiewicz (na ławce rezerwowych siedziało kolejnych dwóch). Średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła zaledwie 20,27 lat. To nowy rekord w ekstraklasie.

W maju PZPN zlikwidował PJS w najwyższej klasie rozgrywkowej, w Zabrzu byli tym bardzo mocno rozczarowani. W lipcu władze piłkarskie zmieniły decyzję. Ekstraklasa SA dołożyła pieniądze i w tym sezonie najlepszy klub otrzyma jeszcze więcej, bo 1,6 miliona złotych. Wiele wskazuje na to, że drugi raz z rzędu triumfatorem będzie Górnik, bo pozostali ligowcy nie stawiają tak odważnie na mało doświadczonych piłkarzy. Pieniądze uzyskane z PJS mają być przeznaczone na dofinansowanie budowy boiska treningowego.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online