W Kiszyniowie po awans ()

Zabrzanie do Kiszyniowa polecieli samolotem czarterowym, podróż powietrzna zabrała im niecałe trzy godziny. Spędzą w stolicy Mołdawii niespełna 48 godzin, najważniejszym punktem pobytu będzie oczywiście rewanżowy mecz z Zarią Balti. W piątkowe przedpołudnie „górników” czeka jeszcze na miejscu rozruch, dopiero potem wrócą do kraju. 

Cel jest oczywisty – awans; trzeba go będzie jednak zrealizować bez zawieszonego za kartki Szymona Żurkowskiego. To ważna informacja; kapitan polskiej młodzieżówki był najjaśniejszą postacią Górnika w pierwszym starciu. Również i na tej podstawie rywale budują swój optymizm. – Porażka 0:1 pozostawia sprawę rewanżu otwartą – mówił po pierwszym spotkaniu trener Mołdawian, Vlad Goian. – Każdy dzień wspólnych treningów naszych nowych piłkarzy zresztą drużyny będzie skutkował lepszym zrozumieniem – zapewniał przypominając, że piątka Brazylijczyków dołączyła do ekipy ledwie trzy tygodnie wcześniej.

– Nie mam wątpliwości, że rywale postawią wszystko na jedną kartę – tak jednym zdaniem kreślił prawdopodobną taktykę Zarii Marcin Brosz, opiekun zabrzan.

Klub z miejscowości Bielce – jak na każdym kroku podkreślał Andrian Bogdan, prezes mołdawskiego klubu – to „ubogi krewny” polskiego rywala. – Ooo, to mnóstwo pieniędzy! – powiedział krótko, gdy został zapytany o pół miliona euro: tyle wpłynie na konto zwycięzcy dwumeczu za występ w I i II rundzie kwalifikacji Ligi Europy. – Przydałaby się taka premia za awans – nie krył.

Przydałyby się także środki z biletów na rewanżowy mecz z Górnikiem. – Gdybyśmy grali w Bielcach, stadion byłby pełny: 7 tysięcy ludzi. W Kiszyniowie – mam nadzieję – przyjdzie ich 5 tysięcy – zapowiadał prezes Zarii jeszcze przed pierwszym spotkaniem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online