Forum
 

Włoskie kluby zainteresowane Szymonem Żurkowskim ()

U progu letniego okna transferowego sporo spekulacji dotyczących piłkarzy Górnika. Jednym z tych, którzy mogą opuścić latem klub z Zabrza jest Szymon Żurkowski.
W weekend pojawiła się informacja o tym, że słynna włoska Fiorentina zainteresowana jest sprowadzeniem do siebie Rafała Kurzawy. Reprezentant Polski i piłkarz z największą liczbą asyst na koncie w zakończonym sezonie ekstraklasy, miał ich 19, jest łakomym kąskiem na rynku transferowym, bo z końcem czerwca kończy mu się umowa z zabrzańskim klubem i może odejść za darmo.
Włoski ślad transferowy pojawia się też przy nazwisku innego zawodnika Górnika, który walczy o wyjazd na mundial. Chodzi o 20-letniego Żurkowskiego. Ostatnie kilkanaście miesięcy to niesamowity progres młodego pomocnika. Wiosną zeszłego roku grał jeszcze w trzecioligowych rezerwach, żeby w końcówce pierwszoligowego sezonu szturmem wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie. Pod koniec zeszłego roku znalazł się już na liście 50 europejskich talentów UEFA, a teraz został ogłoszony odkryciem sezonu. Młodzieżowy reprezentant Polski dzisiaj rozpoczyna kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata. Kto wie czy za niedługo nie poleci do Rosji?
Najbliższe tygodnie zdecydują też, jaka będzie przyszłość utalentowanego pomocnika Górnika, który sezon z zespołem skończył na czwartym miejscu i latem zagra w pucharowych rozgrywkach. Nazwisko Żurkowskiego przewija się w kontekście dwóch włoskich klubów, Genui i, jak w przypadku Kurzawy, Fiorentiny. Jedenastka z Florencji sezon skończyła na 8 miejscu, z kolei Genoa CFC zakończyła rozgrywki na pozycji numer 12. Co ciekawe jeśli chodzi o ten ostatni klub, to pada też nazwisko innego młodzieżowego reprezentanta Polski Mateusza Wieteski. Po świetnym sezonie młodego obrońcy pojawia się sporo spekulacji co do jego przyszłości. Wieteska najpewniej trafi ponownie do Legii, mistrz Polski ma prawo jego pierwokupu, a stamtąd przeniesie się do innego klubu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online