Forum
 

Mateusz Wieteska zostanie w Górniku na przyszły sezon? ()

Mateusz Wieteska przed rokiem trafił do Górnika, bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, którego nie oddał aż do końca sezonu. Nic więc dziwnego, że władze Legii Warszawa zastanawiają się, czy nie sprowadzić go z powrotem. Jest to bardzo proste, wystarczy zapłacić około pół miliona złotych (zapis widnieje w umowie transferowej między Górnikiem a Legią, drużyna ze stolicy ma prawo pierwokupu). 
Dziś nie są to duże pieniądze, ale z każdym kolejnym rozegranym meczem będą większe: kwota ta jest uzależniona od liczby rozegranych przez Wieteskę spotkań. Więc za rok jeśli będzie wciąż podstawowym zawodnikiem, urośnie do miliona. Ale dla Legii nie to jest najważniejsze. Właściciel klubu Dariusz Mioduski mówi wprost, że skorzysta z tej opcji, jeżeli Wieteska spełni jeden warunek: będzie gotowy, by powalczyć o pierwszy skład. No właśnie: czy jest?
– Moim zdaniem powinien jeszcze przez rok pograć w Zabrzu, ugruntować swoją pozycję w Górniku i wrócić do Legii już jako ograny zawodnik. Legia będzie walczyć o Ligę Mistrzów i nie sądzę, by w tej sytuacji postawiła na tak młodego zawodnika. A ściąganie go po to, by siedział na ławce, byłoby ze szkodą i dla niego, i dla klubu – twierdzi Marek Jóźwiak, były obrońca warszawskiego klubu. Jego zdaniem jest za wcześnie, by Wieteska wygrał rywalizację z Williamem Remym, Michałem Pazdanem, czy Inakim Astizem.
– Mateusz jest bardzo zdolny, ale na razie czwarty w tej klasyfikacji obrońców. To przyszłość – stwierdza Jóźwiak. Tyle że to zestawienie może się zmienić, Mariusz Piekarski wciąż szuka klubu dla Michała Pazdana i liczy, że w tym oknie transferowym jego piłkarz wyjedzie za granicę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online