Forum
 

Damian Kądzior: To był bardzo udany sezon dla Górnika ()

Rozmowa z Damianem Kądziorem, skrzydłowym Górnika Zabrze.
» W nowym sezonie będzie pan grał w Lechu Poznań, czy też może w innym klubie?
Damian Kądzior: – Powiedziałem już wcześniej, że dopóki nie ma żadnych podpisów na umowach, to nigdzie w tym momencie nie odchodzę. Wszyscy tutaj dookoła przesądzili, że ja już jestem w nowym klubie, w Lechu Poznań. Ale tak to nie wygląda. I przede wszystkim nie może być tak, że ta informacja tak wcześnie wyszła na światło dzienne.

» Czyli nadal jest pan zawodnikiem Górnika Zabrze?
- Przede wszystkim jestem lojalnym zawodnikiem Górnika, któremu chciałem pomóc do końca sezonu ligowego. A co przyniesie przyszłość to się okaże. Życie sportowca jest różne i po prostu cieszę się, że jakąś cegiełkę dołożyłem do tego sukcesu, jakim bez wątpienia był awans do europejskich pucharów. O tym sezonie można tak powiedzieć, że odkąd w piłkę gram, to dostarczył mi mnóstwo nerwów i radości.

» Ten sezon był najlepszym w pańskiej zawodowej przygodzie z piłką. 10 goli i 5 asyst w Górniku, do tego awans do reprezentacji Polski. Czego chcieć więcej?
- Przychodząc w zeszłym roku do Górnika nie spodziewałem się, że to wszystko tak fajnie się potoczy. Po prostu trzeba łapać życie garściami i cieszyć się z każdego dnia, bo naprawdę piłka jest nieprzewidywalna. Chciałbym jeszcze wrócić do ostatniego meczu z Wisłą Kraków. Zagraliśmy kapitalne spotkanie i można powiedzieć, że podsumowaliśmy tym meczem cały sezon. Tak bardzo udany dla Górnika. To był w zasadzie mój pierwszy sezon w ekstraklasie, nie licząc epizodu w Jagiellonii i jednocześnie najlepszy w seniorskiej karierze. Bardzo się z tego powodu cieszę, no i co mogę więcej powiedzieć?

» Jeszcze w trakcie rozgrywek trener Adam Nawałka powołał pana do szerokiej kadry na rosyjski mundial, ale przy pierwszym odchudzeniu reprezentacji znalazł się pan w gronie trzech odrzuconych piłkarzy. Smutek, żal, rozczarowanie?
- Spokojnie przyjąłem tę wiadomość, ale nie powiem, że nie było z mojej strony żadnych emocji. Wiadomo, człowiek w jakimś stopniu był rozczarowany, ale trener Nawałka musiał z kogoś zrezygnować. I akurat padło na mnie. Takie jest życie i to jest taki pozytywny kop, żebym jeszcze ciężej pracował.

» Za 4 lata jest kolejny mundial i kolejna szansa, by zagrać na mistrzostwach świata…
- Ja mam przede wszystkim taki cel, by zadebiutować w reprezentacji Polski. To jest mój główny cel sportowy, który chciałbym zrealizować. A jak to wszystko się potoczy, to zobaczymy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online