Forum
 

Rafał Kurzawa: Żal odchodzić z Górnika ()

Rozmowa z Rafałem Kurzawą, pomocnikiem Górnika i zwycięzcą w klasyfikacji „Złote buty” katowickiego "Sportu" sezonu 2017/18.
» Mecz z Wisłą Kraków był pana ostatnim występem w barwach Górnika. Jak podsumuje pan te osiem lat spędzonych w Zabrzu?
Rafał Kurzawa: - Przede wszystkim cieszę się z udanego w naszym wykonaniu zakończenia sezonu. Jako drużyna zrobiliśmy duży krok i na pewno bardzo cieszy to, że awansowaliśmy do europejskich pucharów. Podołaliśmy temu wyzwaniu, a cieszy to tym bardziej, że widać, że ludzie tutaj w Zabrzu są głodni piłki w dobrym wydaniu, co było zresztą widoczne w meczu z Wisłą Kraków, gdzie stadion był wypełniony do ostatniego miejsca. A co do mojej osoby, to powiem tak, każdy grający tutaj w Górniku stara się grać jak najlepiej. Najważniejsze, żeby było to z korzyścią dla drużyny.

» Nie żal odchodzić akurat w momencie, kiedy zespół wywalczył awans do pucharowych rozgrywek?
- Na pewno ogólnie odchodzić żal, bo przez te osiem lat związałem się z klubem i poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi. Jest na pewno ciężko, no ale tak w tym zawodzie piłkarza to bywa.

» Sezon kończy pan z niesamowitą liczbą aż 19 asyst na koncie. W zeszłym roku najlepiej podający Konstantin Vassiljev, tych asyst miał 13. Spodziewał się pan takiej liczby i tak dobrego sezonu w swoim wykonaniu?
- Jasne, cieszy że te asysty są, ale tutaj też trzeba podkreślić rolę kolegów z drużyny, bo gdyby oni nie strzelali, to z tych moich podań nic by nie było. Tak, że podziękowania dla kolegów, że ten sezon kończę z taką liczbą asyst na koncie.

» Śledził pan klasyfikację rankingu „Złote buty” „Sport”, gdzie okazał się pan najlepszy?
- Szczerze, to nie, nie śledziłem.

» Sporo w pana wypadku tych indywidualnych wyróżnień po sezonie. To chyba powód do dużej satysfakcji?
- Na pewno każde wyróżnienie cieszy nas zawodników, ale ja skupiam się na jednym, na tym, żeby był z tego efekt dla całej drużyny. To w tym wszystkim jest najważniejsze.

» Teraz przed panem zgrupowanie kadry w Juracie.
- To prawda. To w tej chwili jest najważniejsze. Jadę tam z nastawieniem przekonania trenera Nawałki do swojej osoby i pokazania się z jak najlepszej strony, tak, żeby znaleźć się w kadrze na mistrzostwa świata.

» Na koniec chcieliśmy zapytać co z pana przyszłością. Wiadomo, że z końcem czerwca odchodzi pan z Górnika do którego z zagranicznych klubów. Jaki kierunek pana interesuje?
- Powiem tak, wszyscy dowiedzą się w swoim czasie. A jeśli chodzi o mundial, to jeśli tam pojadę, jeśli będę nominowany, to pojadę tam jako zawodnik Górnika, bo kontrakt wygasa z końcem czerwca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online